22 Eylül 2016 Perşembe 16:41
Erdoğdu Anadolu Lisesi Hem Sporda Hem Eğitimde Başarılı

Erdoğdu Anadolu Lisesi hem sporda, hem de eğitim alanında başarı gösteriyor. Geçtiğimiz yıllarda Guatelama’da düzenlenen Dünya Liseler Arası Futbol Şampiyonası’nda Dünya birincisi olan Erdoğdu Anadolu Lisesi bu başarıyı eğitimine de yansıtmış durumda. Lise bu yıl mezun ettiği öğrencilerde uçak, inşaat, harita mühendisliği, İngilizce mütercim tercümanlığı gibi bölümler de olmak üzere yüzde 47’lik bir yerleştirme oranı yakalayarak, öğrencilerinin sporla eğitimi ayni anda yürütmesinin en güzel örneğini Türkiye ve Dünya’ya örnek olacak şekilde gerçekleştirdi. 

Konu hakkında açıklama yapan, Erdoğdu Anadolu Lisesi Okul Müdür Ali Turan, şu ifadeleri aktardı: ‘’Dünya şampiyonu olan öğrencilerin 14 tanesi Türkiye’de 517.000 öğrencinin 180 puan barajını geçemediği bir sınavda, 14 futbolcu öğrencinin barajı geçerek 4 yıllık Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okul’una (BESYO) kayıt yaptırması eğitilmiş sporcu yetiştirmenin en güzel örneği olarak gösterilebilir. Bu aynı zamanda, şu sıralarda gündeme getirilmeye çalışılan lisanslı öğrencilerin, okullarının sportif etkinliklerine katılmasın gibi olumsuz bir görüşün ne kadar yanlış olduğunu ortaya koymaktadır. Emek verildiğinde sporcuların iyi bir eğitimle sporlarını da daha iyi yapabileceklerinin en güzel örneğidir. Bu anlamda emeklerinden dolayı bütün öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.   

Lise olarak futbolda büyük başarılar elde ettiğinin altını çizen Müdür Ali Turan "bir çok oyuncumuz şehrimize hizmet ediyor. Bu sezon okulumuz adına 12 transfer gerçekleşti. Gururluyum."  

KİM HANGİ OKULDA 
Yusuf Yazıcı, Selim Dervişoğlu, Mehmet Kahyaoğlu, Alperen Bektaş, Berkan Burak Turan, Talha Aydemir Mahmut Emin Kabul -  KTÜ beden eğitimi öğretmeni  
Selim Dilli - Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenlikği                        
Alihan Aydın, Ahmet Eren - Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği                         
Umut Şafak - İstanbul Üniversitesi Beden Öğretmenliği                         
Mehmet Yeşil -  Marmara Üniversitesi Antrenörlük                          
Volkan Batman - Karabük Beden Eğitimi Öğretmenliği  

İŞTE TRANSFERLER   
Yusuf Yazıcı, Kaleci Furkan Taş Trabzonspor Profosyonel A Takım oyuncusu 

Muhammet Beşir Trabzonspor A Takımı, Şanlıurfaspor Kiralık 
Hamza İpekçi İstanbulspor 
Mehmet Yeşil Trabzonspor A Takım oyuncusu, İstanbulspor 
Hamdi Dereli Ofspor 
Faruk Murat Ofspor 
Mahmut Emin Kabul Ofspor 
Talha Aydemir Ofspor 
Yağızcan Erdem 1461 Trabzon 
Cafercan Tosun 1461 Trabzon 
Mücahit Çakır Sakaryaspor 
Selim Dilli Çorum Belediyespor   

Öte yandan diğer oyuncular yaşlarının küçük olması sebebi ile Trabzonspor Kulübü bünyesinde bulunan alt kategorilerde forma giymeyi sürdürüyor.

Son Güncelleme: 22.09.2016 16:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com