02 Temmuz 2016 Cumartesi 21:54
Erdöl, 'Trabzon'u Sağlık Üssü Yapacağız'

İmzalanan Afiliasyon Protokolü kapsamında yer alan Trabzon Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ve Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne ilk planda toplam 8 akademik kadro tahsis edilmişti.

1Temmuz tarihinde öğretim üyesi alımı yapacağını ilan eden üniversite, Trabzon Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesi için de 5 akademisyen alacağını duyurdu.

Tahsis edilen kadroların 1 tanesinin Doçent Doktor Kadrosu,4 tanesinin de Yardımcı Doçent Doktor Kadrosu olduğu öğrenildi.

Kadrolarla alakalı açıklama yapan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cevdet Erdöl “2015 yılında Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bilimleri Üniversitemiz arasında imzaladığımız protokolle 55 eğitim ve araştırma hastanesi, aynı zamanda üniversite hastanesi statüsü kazandı. Tecrübe paylaşımına olanak sağlayan protokol, uygulamalarda kolaylık ve bir dizi yenilik getiriyor. Buna göre, üniversitemizin öğretim üyeleri Sağlık Bakanlığı hastanelerinde hizmet sunabilecek. Sağlık Bakanlığı hastanelerinde görevli profesör ve doçentler de Sağlık Bilimleri Üniversitesi kadrolarına atanabilecek. Eğitim ve araştırma hastaneleri, eğitim ve hizmet sunumu standartları açısından daha güçlü hale gelecek. Bu bağlamda Trabzon Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesi ve Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne ilk planda toplam 8 akademik kadro tahsis etmiştik. Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne 5 akademisyen kadrosu daha tahsis ettik ve atamalarını en kısa sürede yapacağız. Atamaların devamı da gelecek. Hedefimiz Trabzon’u ve ülkemizi dünyanın sağlık üssü haline getirmek” açıklamasında bulundu.

Uygun şartları karşılayan adayların 15 gün içerisinde ilgili birime bizzat başvuru yapmaları gerekiyor.

Son Güncelleme: 02.07.2016 21:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com