21 Temmuz 2015 Salı 11:30
Eşi İçin Evde Sedye Yaptı

Karadenizinsesi – Haber Servisi – Sağlık sorunları yaşadığında problemlere çözüm üretebilen Karadeniz insanı ev yapımı sedye yaparak benzer sıkıntıyı yaşayanlara fikir vermiş oldu. 

Trabzon Büyükşehir Belediyesine bağlı olan Yeşiltepe Mahallesi’nde oturan Hacı Adanur eşi için sandalyeyi sedyeye dönüştürdü. Hacı Adanur’un eşi Emine, birçok hastalığı bünyesinde barındırıyor. Şeker hastalığı, kalp rahatsızlığı, tansiyon gibi hastalıklar yüzünden sağlık sıkıntısı yaşayan Emine ananın kemik erimesi de var.  Hastalıkların verdiği halsizlik ve bitkinlik yüzünden yürümekte güçlük çeken Emine’nin kullandığı sandalyenin kollarına demir sopa ile ilave yapıldı. Uzun demirler kalın ip yardımı ile sandalyeye sıkıca bağlanırken çivi kullanılarak sabitleme işlemi yapıldı.

Çaresizliğin üretkenliğe dönüşebileceğini bir kere daha ıspatlayan kaynak ustası mucit Hacı Adanur “Yürümekte zorlanan bir hastamız var, evimiz merdivenli. Merdivenli evimizde asansör olmayınca çözüm arayışına girdim. Yeni bir sandalye yapmak yada almaktansa var olanı dönüştürmenin  daha kolay olacağını düşündüm. Bu sandalyeyi geliştirme çalışmalarım devam edecek, pratik ve katlanabilir ev sedyesi yapmayı düşünüyorum” dedi. 

Eşi Emine Adanur için yaptığı sandalye ile eve misafir olarak gelen Emine Aydın için söz konusu sandalye görünümlü sedye kullanıldı.

Haber: Enes AYDIN

İşte o anlardan kareler;  

1-(1)-001.jpg

İLK ÖNCE YAPTI, SONRA DENEDİ

1-(5)-002.jpg

1-(6).jpg1-(4)-002.jpg

1-(3)-002.jpg1-(2)-002.jpg1-(7).jpg

Son Güncelleme: 21.07.2015 12:08
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com