17 Mayıs 2016 Salı 09:30
Evlatları Ortada Yok

Gümüşhaneli Fuat Uçan, 8 yıldır evlat hasreti çektiğini söyleyerek, evlatlarına kavuşmak için yardım istedi. Uçan, 1993 yılında K.Ö. ile evlendikten sonra hayatının akışı bir anda değişti ve zor günler başladı. Uçan’ın iddiasına göre, eşi K.Ö., terör örgütünün maşası ve her şey Uçan’ın eşinin terör örgütü ile irtibatta olduğunu öğrenmesi ile patlak verdi. Yaşadığı zor günleri anlatan Uçan, “1993 yılında eşim K.Ö. ile evlendim. 2 çocuğum oldu. Zaman içinde eşimin terör örgütü ile bağlantısı olduğunu öğrendim. O zamanlar Ankara’da ikamet ediyorduk. Eşimin gerçek yüzünü gördüğüm için hedef alındım ve bana gözdağı vermek, öğrendiklerimi anlatmamam için kardeşim Neşet Uçan, 1998 yılında Ankara Sıhhıye Köprüsü üzerinde terör örgütünün emniyet içindeki adamları tarafından vuruldu ve öldü. Terör örgütüne yardım eden emniyet mensuplarının karşısında derdimi kimseye anlatamadım” dedi.

GÖZDAĞI İÇİN KARDEŞİMİ ÖLDÜRDÜLER
Uçan, iddialarını şöyle sürdürdü: “Bu olayların ardından eşimden boşandım. 2007-2008 yıllarında Samsun’a 2 evladımla birlikte yerleştim. Fakat benim peşimi bırakmadılar. Samsun’da çocuklarımla birlikte güvenli bir hayat sürmek isterken, eşim ve terör örgütünün emniyet içindeki adamları, hakkımda, 1998 yılında kardeşimin vurulma olayı sırasında görevi başındaki devlet memuruna darp, hakaret ve tehditten dava açtı. Dava sonucu 1 yıl 8 ay hapse mahkum oldum. Ben hapisteyken de çocuklarım çocuk esirgeme kurumuna verildi. Fakat hapisten çıkıyorum, çocuklarımı arıyorum, bulamıyorum” diye konuştu.

ÇOCUKLARIMIN HAYATINDAN ŞÜPHE EDİYORUM
Çocukları için mücadele ettiğini anlatan Uçan, “Çocuklarım Ankara, İstanbul, Samsun, Kocaeli ve Gümüşhane olmak üzere yurt yurt gezmiş. En son Ankara’da çocuk esirgeme kurumundayken çocuklarım anneleri tarafından yurttan teslim alınıyor. Ama çocuklar ortada yok. Eğer yaşıyorlarsa oğlum 21 yaşında, kızım 16 yaşında. Ben çocuklarımın hayatından endişe ediyorum ve terör örgütünün elinde olduklarını düşünüyorum. Ayrıca boşandığım eşim hala nüfusuma kayıtlı gözüküyor. Gümüşhane Nüfus Müdürlüğü’nden durumun düzeltilmesini istedim fakat hala hiçbir değişim yok. Yetkili kurumların hiçbirisi bana yardımcı olmuyor, derdimi kimse anlamıyor. Sırf mücadele etmemem için Trabzon Farabi Tıp Fakültesi’nden adıma deli raporu çıkarmış, vasi atamışlar. Akli dengem yerinde ama karşı taraf kadar güçlü değilim. Tek isteğim çocuklarım nerede, bulsun getirsinler. Yetkililere yalvarıyorum, çocuklarımı istiyorum, hayatlarından şüphe ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

İLKHABER/MERYEM AKGÜN

Son Güncelleme: 17.05.2016 09:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com