19 Aralık 2012 Çarşamba 23:50
Giresun Valiliği Tek Şeker Genelgesi Yayınladı

Ayhan, "Uygulama hem bulaşıcı hastalıkların önlenmesi açısından yararlı olacak hem de esnafımıza ciddi manada ekonomik kazanç sağlayacaktır. Sayın Giresun Valimize teşekkür ediyoruz." dedi.

Ercan Ayhan, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) yaptığı açıklamada, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin'in 'Teker Şeker Genelgesi'ni değerlendirdi. Henüz genelgenin kendilerine ulaşmadığını vurgulayan Ayhan, konuyu basından öğrendiklerini aktardı.

Genelgeye kesinlikle uyacaklarını vurgulayan Ayhan, "Giresun Valisi Dursun Ali Şahin tarafından kahvehane, kıraathane, çay ocakları, çay bahçeleri gibi yerlerde çay ve sıcak içeceklerin yanında verilen şeker sayısını bire düşürülmesi ve yine şekerlerin kapalı ambalajla verilmesi yönünde genelge yayımladığını öğrendik. Bizce alınmış çok güzel bir karar. Uygulama ile hem bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmiş olunacak, hem de esnafımızın girdi maliyetlerinde ciddi düşüş sağlanacak. Genelgeyi sonuna kadar destekliyoruz. Oda olarak da genelge elimize ulaşır ulaşmaz da vakit kaybeden uygulamaya koyacağız. Böyle bir uygulamayı hayata geçirdiği için Sayın Valimize başta odamız olmak üzere tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz." dedi.

Giresunlu kahveci Akar ise yaptığı açıklamada, uygulamadan kendilerinin de memnun olduklarını aktardı.

Son Güncelleme: 19.12.2012 23:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com