12 Eylül 2016 Pazartesi 22:24
Görenler Şaştı Kaldı...

Karadenizinsesi.com / Aleyna BAYRAM - Kurban bayramlarında alıştığımız görüntülerden biride Arsin ilçesinde yaşandı,. Kurbanlık koyun satışı için belediyenin tahsis ettiği yer kesimhaneye dönüştü, görenler şaştı kaldı

Kurban bayramlarında Türkiye’nin çeşitli yerlerinde sıkca görülün kurban kesim rezaleti Trabzon'un Arsin ilçesinde de yaşandı.  Belediye Tarafından fatih mahallesinde kurulan kurban satış alanı bayramın ilk günü kan gölüne döndü. Karadeniz sahil yolu kenarında kurulan kurban pazarında, özellikle kurban satan kişilerin, kolaylık olsun diye müşterisine kurbanlığı bu alanda ve sağlıksız şartlar içinde kesip vermesi tepkilere neden oldu.

Pazardan kurbanını alan müşterisinin isteği doğrultusunda toprak zeminde kurbanı kesen satıcıların bu davranışını gören insanlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.  Beledi zabıta ekiplerinin hiç bir kontrol yapmadığı bu alanda yaşanan kesim rezaletini gören vatandaşlar, "buna nasıl müsaade ediliyor. Anlamak mümkün değil. Kaldırımdan gelip gecen çocuklar bunları görüyor. Kurbanların sakatatları meydanlara atılıyor Kokudan geçilmiyor.  Burası kurban pazarımı, mezbahanemi anlamadık" dediler.

1-133.jpg2-116.jpg

Son Güncelleme: 13.09.2016 09:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com