17 Eylül 2016 Cumartesi 11:37
'Gülcemal'de Trabzon Basını İçin Güzel Bir Yer Almak İstiyoruz'

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti başkan adayı Yusuf Turgut yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Belki 4 ay sonra bu kongreyi yapmamak lazımdı ama bu ortama gelindi. Öncellikle şuradan başlamak lazım. Bu ülkede 15 Temmuz darbe kalkışması başarılı olsaydı hiçbirimiz burada olmayacaktık. Daha dün bu topraklar için korucu olsuna sker olsun 10 şehit verdik.

Biz Trabzon'da bu güzel şehirde yatıyoruz kalkıyoruz. Birbirimizi eleştiriyoruz yiyioruz içiyoruz ama orada ülkemizin o bölgesinde arada sıkışan vatandaşlarımız olsun en büyük çileyi çekiyoruz. Tekin kardeşimi dinledim 4-5 aydır sarılıyoruz dinliyoruz. Burası kürsüdür demokratik ortamlardır. Oda geldi düşüncesini söyledi. Bu yönetimin içerisinde tüzüğün vermiş olduğu yetkiler dahilinde biz 3 ay dönemde meslektaşlarımıza ihtiyaçlarını dikkate alarak bunları gündeme getirerek yapmaya çalıştık. Bizim eğitim projelerimiz olacka seminerlerimiz olacak.

Bu kentin olmazsa olamzlarından turizm konusunda çalışmalarımız olacak. Ben hiçbir zaman Trabzon basını önemli kısmaı burada. 30 35 yıldır bu basının çerisindeyim. Hepinize teşekkür ediyorum. Ülkenin hiçbir yerinde olmayan gündem yaratan yarattığı ündemle birlikte bu basındır. Trabzon basınıdır. Onun bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum. Biraz stresli oldu sıkıntılı oldu. Buna rağmen elimizden geleni yaptık. Bu kaynak için uğraştık.

Bundan sonrası içinde şunu söylemek istiyorum. Kuşkusuz Trabzon basının elbette tarihi binası yeterli değil. Arkadaki bir araziyi almaya çalıştık. Bizde uğraştık uğraşacağız. Öncellikle arkadaşlarımızı dinlediğimiz zaman Gülcemal Projesi’nde hem cemiyetin oturabileceği hem de aileleriyle birlikte oturup akşam yemeği yiyebileceği bir tesisi büyükşehir belediyesinden alabilsek ne mutlu bize. Tekin kardeşiminim düşüncelerinden de faydalanacağız. Bu konuda herkese teşekkür ediyorum'

Son Güncelleme: 17.09.2016 11:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com