24 Eylül 2012 Pazartesi 16:54
Gümrükçüoğlu  'Büyükşehir'i Anlattı

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, vatandaşların yapılan hizmetleri en iyi şekilde değerlendirdiğini belirterek tüm çalışanlar olarak amaçlarının vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak olduğunu söyledi. 
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu hafta sonu Akçaabat ve Yomra AK Parti ilçe danışma toplantılarına katılırken burada yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik içersinde bundan sonra da hizmetlerin süreceğini belirterek, “Tek yürek olarak bu kadim kente en iyi hizmeti vermenin gayreti içerisindeyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde bundan sonra da hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Böyle dinamik, azimli ve çalışkan arkadaşlarımızı gördükçe bizim de moral ve motivasyonumuz artıyor" dedi.
TBMM’nin yeni yasama yılının başlamasıyla birlikte 13 ilin büyükşehir yapılmasıyla ilgili yasanın meclise geleceğini ve Trabzon’un Büyükşehir statüsüne kavuşacağını belirten Başkan Gümrükçüoğlu, “Büyükşehirle birlikte altyapı yatırımları birlikte yürütüleceğinden hizmetler bir bütünlük arz edecek. Mükerrerlik ortadan kalkacak. Böylece daha az masrafla daha büyük projeleri vatandaşların hizmetine sunacağız. İmar bütünlüğü sağlanacağından kentimizi gelecek kuşaklara daha güzel bir şekilde aktaracağız. Ayrıca esnalarımıza bir külfet bineceği ifade ediliyor. Bu katiyetle oranın belediye meclisleri yetkisi alanındadır. Öyle bir yükte binmeyecek” ifadelerini kullandı.
Belde belediyelerimizde gelecek mahalli seçimlerde belde başkanlığı seçiminin yapılmayacağını kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, “Ama mevcut belde binalarındaki teknik donanım ve personel muhafaza edilecek. Binaları, iş makineleri, hizmetleri harfiyen devam edecek. Yani o yerlerimizi hizmetin içinde tutacağız. Bunun yanında belde belediye başkanlarımızın bulundukları beldelerde tecrübelerinden faydalanacağız” diye konuştu.

YOMRA TAŞDELEN YOLU YAPILARAK YENİDEN TRAFİĞE AÇILACAK
İmkanları ölçüsünde ilçe ve belde belediyelerinin yanında olduklarını ve desteklerinin bundan sonra da devam edeceğini kaydeden Başkan Gümrükçüoğlu, heyelan nedeniyle kapanan ve ulaşımın alternatif güzergah üzerinden sağlandığı Yomra Taşdelen yolunun yapılarak yeniden trafiğe açılacağını söyledi. Taşdelen yolunun yapılması yönünde sözleri olduğunu hatırlatan Başkan Gümrükçüoğlu, “Söz verdik ve bu yolu mutlaka yapacağız. Taşdelen yolu için afet işlerinden kaynak aktarımı için girişlerimizi sürüyoruz. İlk olarak mevcut servis yolunu betonlama cihetine gideceğiz. Ardında da afetten para alabildiğimiz ölçüde heyelanın meydana geldiği Taşdelen yolunun yapımını başlatmış olacağız. Destek alamaz isek dahi Trabzon Belediyesi olarak biz bu yolu yapacağız. Söz verdik, sözümüzün eriyiz. Valiliğimizden, il özel idaremizden destek alabilirsek alacağız” şeklinde konuştu.
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ayrıca Yomra-Oymalıtepe-Yağmurdere yolunda bazı gecikmeler olsa da yolun yapımı mutlaka devam edeceğini sözlerine ekledi.

Son Güncelleme: 24.09.2012 17:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com