10 Haziran 2016 Cuma 17:07
Gümüşhane’de Olimpiyat Ödül Töreni Yapıldı

Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi tarafından il genelindeki 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen "7. Matematik-Fen Bilimleri Olimpiyatında" dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Okul bahçesinde yapılan ödül törenine Milli Eğitim Şube Müdürü Nilgün Seçen, Okul Aile Birliği Başkanı Avukat Seval Kaçıran, İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mesut Ergün, Fevzipaşa İlkokulu Müdür Yardımcısı Abdullah Artun, Gazipaşa Ortaokulu Müdürü Ahmet Hamdi Ayas, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Okul Müdürü Mehmet Akif Odabaş, törende yaptığı konuşmada dereceye giren öğrencileri, ailelerini ve öğretmenlerini kutlayarak, "Bu yıl yedincisini düzenlediğimiz olimpiyatımızı seneye kısmet olursa daha da genişleterek Karadeniz Bölgesine açmak istiyoruz. 7. Matematik Fen Bilim Olimpiyatı ödüllerine destekleyici olan Gümüşhane Mühendis ve Mimarlar Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yüksel Hamzaoğlu, Sayın Yüksel Yalçın ve üyelerine özellikle teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin ömür boyu sağlık ve mutluluk içinde yaşamalarını ve daha nice başarılara imza atmalarını temenni ediyorum" dedi.

İMAM HATİP ORTAOKULUNDAN OĞUZHAN PİLTAN BİRİNCİ OLDU

Törende dereceye giren öğrencilere ödülleri ve katılım belgeleri verilirken, okullarına da günün anısına saat hediye edildi. Yarışmada birinciliği İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Oğuzhan Piltan, ikinciliği Fevzipaşa İlkokulu öğrencisi Ayzade Cihan ve üçüncülüğü Gazipaşa Ortaokulu öğrencisi Gülsena Karakoç elde etti.

Değerlendirme sonucu birinci olan öğrencinin bin TL, ikinci olan öğrencinin 750 TL ve üçüncü olan öğrencinin 500 TL ödül aldığı etkinlikte ödüllere Gümüşhane Mühendis ve Mimarlar Platformu (GÜMÜP) sponsor oldu.

Son Güncelleme: 10.06.2016 17:07
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com