30 Temmuz 2016 Cumartesi 11:24
Gürcü Kadın Müslüman Oldu

Ghonghadze, komşusunun namaz kılması ve İslami değerlere olan bağlılığı karşısında 8 yıldır bulunduğu Türkiye'de İslamiyet'i öğrenmek için bir çaba içine girdiğini ve sonunda müslüman olmaya karar verdiğini söyledi.

Komşusu ise doktor olan Ghonghadze'nin İslamiyet'e özel bir ilgi duyduğunu ve özellikle örtündüğü zaman gözyaşlarını tutamadığını, sonunda da Müslüman olmak isteğini dile getirdiği için Pazar Müftülüğü'ne geldiklerini söyledi. Pazar İlçe Müftülüğü'nde İlçe Müftüsü Mustafa Düzgüney ve şahitlerin huzurunda düzenlenen ihtida töreniyle Gürcü Meriem (Meryem) Ghonghadze Kelime-i Şahadet getirerek müslüman oldu.

Meriem olan ismini Meryem olarak değiştiren Ghonghadze'ye Müftü Düzgüney tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı'nın müslüman olanlar için düzenlediği İhtida belgesi ile Gürcüce ve Türkçe Kuran-ı Kerim ile ilmihal kitaplarından oluşan set hediye edildi.

Müftü Düzgüney, İslam dinini seçtiği için Ghonghadze'yi tebrik ederek, İslam'ın barış, esenlik ve huzur dini olduğunu, insanlara huzur ve saadet getirdiğini söyledi. Müslümanlığı seçtiği için çok mutlu olduğunu belirten Ghonghadze de kendisine gösterdiği ilgiden dolayı Müftü Mustafa Düzgüney'e teşekkür etti.

Gürcü Kadın Müslüman Oldu

Son Güncelleme: 30.07.2016 11:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com