29 Kasım 2012 Perşembe 09:28
Hırsızlık Olayları Arttı

YENİCUMA’DA HURDA HIRSIZLIĞI

TRABZON- Edinilen bilgiye ilk hırsızlık olayı Trabzon'un Yenicuma Mahallesi’nde gerçekleşti. N.K.'ye ait depoda ki 200 TL değerindeki hurda malzemeler iddialara göre U.T. adlı şahıs tarafından çalınarak M.K. adlı kişiye satıldı. Çalıntı malların izini süren polis malzemeleri hurdacıda ele geçirirken malları satın alan kişinin çalıntı olduklarını bilmediği şeklinde ifade verdiği öğrenildi. Hurda malzemeleri çalan kişi suçlamaları kabul etmezken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

ÜNİVERSİTE MAHALLESİ’NDE ALTIN ÇALDILAR

Trabzon'da ikinci hırsızlık olayı ise Üniversite Mahallesi’nde meydana geldi. E. A. adlı kişi polise verdiği ifadede saat 08.00'da evinden çıktığını akşam saat 20.00'da evine geldiğinde ise yatak odasının karıştırılmış olduğunu ve pencerenin açık olduğunu gördüğünü kaydetti. Hemen polise haber veren E.A. evinde yaptığı kontrollerinde ise 300 TL parasının, 22 ayar 35-40 gram ağırlığında bileziğinin, 1 adet kalın kol künyesinin 2 adet altın kolye uçları ile 4-5 adet çeyrek altının çalındığını toplam zararının ise 20 bin TL civarında olduğunu kaydetti. E.A. hırsızlık olayına karışan şüpheli ya da şüphelilerden şikâyetçi oldu.

SÜRMENE’DE SİS FARI ÇALINDI

Bir diğer hırzılık olayı ise Sürmene ilçesinin Soğuksu Mahallesi'nde meydana geldi. İ.Z. gece 23.00 sıralarında kendine ait olan aracını iş yerinin önüne park ettiğini sabah saatlerinde geldiğinde ise aracının ön tamponuna monteli olan iki adet sis lambasının yerinde olmadığını fark ettiğini kamera kayıtlarını kontrol ettiğinde ise şüpheli şahsın sis lambalarını çaldığını gördüğünü söyledi. Şüphelinin henüz kimliği tespit edilemezken, İ.Z. olayla ilgili şikâyetçi oldu.

SÜRMENE’DE OTO HIRSIZLIĞI

Sürmene'de ikinci hırsızlık olayı ise aynı gün aynı mahallede saat 22.00 sıralarında meydana geldi. Bu kez hırsızlar aracın sis lambası yerine otomobili çalarak bölgeden uzaklaştı. Aracı çalınan N.G. kendisine ait ruhsatlı 1997 model Doğan SLX marka aracını oğlunun kullandığını aracı akşam saatlerinde ikametinin önüne çektiğini, sabah kalktıklarında ise araçlarının yerinde olmadığını, aracını çalan şahıs ya da şahıslardan şikâyetçi olduğunu kaydetti.

VAKFIKEBİR’DE EV SOYULDU

Vakfıkebir’in Hacıköy Mahallesi’nde meydana gelen hırsızlık olayında ise E.S., 11:00-16:00 saatleri arasında akraba ziyaretine gittiğini tekrar evine döndüğünde ise giriş kapısının kilit yuvasının dil kısmı hizasından delinmiş olduğunu fark ettiğini evini kontrol ettiğinde ise yatarak odasında çekmecede bulunan toplam 6 bin TL değerindeki iki adet altın bileziğin çalınmış olduğunu fark etttiğini kaydetti. E.S. hırsızlık olayını gerçekleştiren şahıs veya şahıslardan şikâyetçi oldu. 5 hırsızlık olayı ile ilgili soruşturma başlatıldı.

AKÇAABAT’TA MAZOT ÇALDILAR 

TRABZON- Trabzon’un Akçaabat ile Düzköy ilçeleri arasında yapımına devam eden duble yol inşaatı için kullanılan iş makinelerinden mazot çalındı. Helvacı köyünde yol yapım çalışmaları nedeniyle araçları yol kenarına parkeden görevliler, sabah işe geldiklerinde yol asfaltlamada kullanılan 2 adet silindirden dün gece geç saatlerde kimliği belirsiz kişi yada kişilerce 300-350 litre mazotlarının çalındığını belirttiler. Aracın camını kırıp araç içinden bir de vantilatörü alıp kayıplara karışan hırsızlar, her yerde aranıyor.

 

Son Güncelleme: 30.11.2012 13:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com