24 Mayıs 2016 Salı 20:19
Köseoğlu Fas Heyetini Trabzon’a Getirtiyor

Türkiye’yi ziyaretlerinde genelde Ankara ve İstanbul’u ziyaret eden Fas Parlamento heyeti bu kez Dostluk Grubu Başkanı Trabzon Milletvekili Av. Ayşe Sula Köseoğlu’nun girişimleriyle bu kez Trabzon’da ağırlanacak. Fas Milletvekili Rakya Eddarhem başkanlığındaki Fas- Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu heyeti, 2 gün boyunca Trabzon’da incelemeler yapacak. Türkiye - Fas Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı AK Parti Trabzon Milletvekili ve MKYK Üyesi Av. Ayşe Sula Köseoğlu, Ankara’da misafir ettiği Fas- Türkiye Parlamentosu Dostluk Grubu Üyesi heyeti bugün de Trabzon’da ağırlayacak.

Genelde Ankara ve İstanbul’u ziyaret eden heyet ilk kez bu 2 il dışında Trabzon’a gelirken, konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Köseoğlu, “Fas’tan gelen dostluk grubu üyesi milletvekillerini TBMM’de ağırladık. İki ülke arasındaki ilişkileri değerlendirdiğimiz bir toplantı yaptık. Ülkelerimiz arasındaki ticari, kültürel, ekonomik ilişkilerin daha da geliştirilmesi için dostluk grubu olarak kararlılığımız tamdır. İki devlet, iki millet, tek yürek” dedi. Köseoğlu, Fas Milletvekili Rakya Eddarhem başkanlığındaki heyeti 2 gün boyunca da Trabzon’da ağırlayacaklarını belirterek, “Trabzon’un Türkiye’nin parlayan yıldızı olması nedeniyle bölgenin tarihi, turistik ve kültürel zenginliklerinin tanıtımı amacıyla kendi şehrim olan Trabzon’u görmelerini ve işbirliği zeminlerinin yerinde görüşülmesini arzu ediyorum. Heyete Trabzon’un tarihi ve turistik mekanlarını gezdireceğiz. Ayrıca KTÜ’yü de ziyaret edeceğiz. Böylece şehrimizin tanıtımı açısından da önemli bir ziyaret gerçekleşmiş olacak” diye konuştu.

fas-heyeti-(1).jpg

Fas’ın Türkiye Büyükelçisi Lofti Aouad’ın da eşlik ettiği Fas Dostluk Grubu’nda 5 farklı partiden milletvekilleri bulunuyor. Milletvekillerinin isimleri şöyle: Rakya Eddarhem (Heyet Başkanı), Mustapha El Omari, Aziz Dermoumi, Mohammed El Myry, Sabah El Mansouri ve Intissar Loukili Hassani.

Son Güncelleme: 24.05.2016 20:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com