18 Eylül 2012 Salı 12:43
Minderde Türk Rüzgarı

Grekoromen Güreş Milli Takımı Teknik Direktörü olan olimpiyat şampiyonu Mehmet Akif Pirim adına Rize’de düzenlenen güreş turnuvasında Türkiye takım halinde şampiyon oldu

BURADAKİLER BİZİM GELECEĞİMİZ

2 Mart Spor Salonu'nda düzenlenen turnuvaya, Türkiye, Mısır, Azerbaycan ve Gürcistan'dan toplam 59 sporcu katıldı. Türkiye toplam 9 altın, 8 gümüş ve 12 bronz madalya ile takım halinde birinci olurken, Gürcistan ikinci, Azerbaycan üçüncü, Mısır ise dördüncü oldu. Müsabakaları izleyen Mehmet Akif Prim, “Uluslararası bir turnuvanın Rize'de yapılması benim adıma gurur verici. Burada güreşen kardeşlerimiz bizim geleceğimiz. Bu salondan önümüzdeki yıllarda dünya ve Avrupa şampiyonu olacak gençlerimiz yetişiyor” dedi. 

ALT YAPIYA ÇOK GÜVENİYORUZ!

Katılımın biraz az olduğunu ifade eden Mehmet Akif Pirim, “Normalde bu turnuva olimpiyatlardan önce yapılacaktı fakat olimpiyatlardan sonraya kaldığı için sadece 4 ülke katıldı. Önümüzdeki yıllarda bu sayının giderek artmasını bekliyoruz. Alt yapımıza çok güveniyoruz. Sporcularımız, çok iyi yetişiyorlar. Ata sporumuz olan güreşte, gelecekte dünya şampiyonu olabilecek yetenekte ve kuvvette sporcularımız var. Olimpiyatlarda güreş takımı olarak daha iyi olacağımıza güvenim tam. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

İŞTE ŞAMPİYONLAR

42 kilo: Necip Özsevik, 46 kilo: Selman Çubukçu, 50 kilo: Mammado Elçin, 54 kilo: Hasan Akkurt, 58 kilo: Ahmet Uçar, 63 kilo: Nihat Filiz, 69 kilo: Fevzi Topçu, 76 kilo: Eren Öztürk, 85 kilo: Muhammet Canbıçak, 100 kilo: Emre Muyan.

Son Güncelleme: 20.09.2012 17:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com