09 Eylül 2016 Cuma 10:39
Muhalefetten FETÖ Operasyonları Uyarısı

Soruları biz çalmadık!
KESK, CHP, ÖDP ve HALKEVLERİ adına açıklama yapan KESK Dönem Sözcüsü Muhammet İkinci, “Biz kandırılmadık, soruları çalmadık, devlet olanaklarını tarikatlara, cemaatlere peşkeş çekmedik. Bu ülkede en son yapılması gereken yapılıyor ve laik eğitimin savunucularına cadı avı başlatılıyor” dedi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Trabzon Dönem Sözcüsü Muhammet İkinci, sendika lokalinde FETÖ soruşturmalarının cadı avına dönüştürüldüğünü ileri sürdü. Darbe fırsatçılığı yapıldığını savunun ikinci, “OHAL’i siyasal çıkarları için kullananlar, darbe fırsatçılığı yapmaktan vazgeçmelidir. Eğitim ve bilim emekçileri her daim darbelerin karşısında durmuş ve bu uğurda sürgünlere, işten atılmalara maruz kalmıştır. Bugün de darbe girişimine ve darbe girişimi sonrası AK Parti’nin dikta arayışına boyun eğmemiz söz konusu değildir. AK Parti’nin yapması gereken, yaşananların siyasal sorumluluğunu üstlenmektir. Biz net şekilde ifade ediyoruz, biz darbe girişiminin öznesiyle ortaklık yapmadık. Biz kandırılmadık, soruları çalmadık, devlet olanaklarını tarikatlara, cemaatlere peşkeş çekmedik” diye konuştu.

CADI AVI BAŞLATILIYOR
Ülkenin laikliğe ihtiyacı olduğunu savunan İkinci, şunları kaydetti: “Ülkemizin ihtiyacı olan, laik eğitim, laik yaşamdır. Bunun için de iktidarın adımlar atması gerekir. Kamuda cemaate ve tarikata son verilmelidir. Liyakat esaslı bir çalışma düzeni getirilmelidir. Bu ülkede en son yapılması gereken yapılıyor ve laik eğitimin savunucularına cadı avı başlatılıyor. Ortak bir memleket için mücadele edeceğimiz bilinsin. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında başlatılan ve darbecilere yönelik olduğu iddia edilen soruşturmalar, OHAL KHK’ları dayanak yapılarak, kamuda gerçekleştirilen açığa almalar ve ihraçlar, siyasi iktidarın elinde tehlikeli bir silaha dönüşmüştür.”

kesk.jpg

 

Operasyonlar cadı avına dönüştü
MHP İl Başkan Vekili Ömer Arslan, 15 Temmuz’dan sonra başlayan FET Ö operasyonlarının cadı avına dönüştürüldüğünü ileri sürdü.

MHP İl Başkan Vekili Ömer Arslan, 15 Temmuz’dan sonra başlayan FETÖ operasyonlarının cadı avına dönüştürüldüğünü savundu. Tüm memurların tedirgin olduğunu kaydeden Arslan, “15 Temmuz’da çok acı bir olay yaşandı. Geçmişteki darbelerde yaşanmayan olaylar gerçekleşti. Hem ölümler arttı, hem de önemli yerler bombalandı. Bunların dışında ülkede işten el çektirilenler, açığa alınanlar, tutuklananlar bir hayli fazla oldu. Günde en az 40-50 kişi bizlere müracaat ediyor. Tüm devlet memurları ‘Ne zaman bizi alacaklar?’ diye tedirgin. Geçmişte birlikte çalışan AKP ve FETÖ elemanları şimdi birbirine düştü. Bu karşılıklı çatışma, artık cadı avına dönüştü. Açığa alınanların ortak tarafı, ya oğlunu dershanelerine 3 veya 5 ay göndermiş ya da Asya Bank aracılığı ile bir yerlere para göndermiş olmaları. AKP’ye oy verenlerin yüzde 80’inin uzaktan veya yakından FETÖ ile bağlantısı vardır. Çalışanların birçoğunun FETÖ’ye yakınlığı AKP iktidarı ile başlamıştır. Çünkü FETÖ’ye yakın olanların kurumlarda yükselmeleri diğer çalışanlara göre çok daha kolay olmuştur. Önce onların devletle bağı kesilmeli, ondan sonra diğer garibanlardan hesap sorulmalıdır. Sayın Cumhurbaşkanının ‘At izi it izine karışmaya başladı’ ifadesi gerçekten doğru. Bu ülkede herkes birbirinden korkuyor. İftira ve ispiyonculuk hat safhaya ulaşmış. Kurunun yanında çok fazla yaş da yanmaya başlamıştır. Derhal AKP ileri gelenleri bu işe el atmalı, insanlarımız daha fazla mağdur olmadan yanlışlardan dönülmelidir. Yetkililerin bir an önce çalışanları rahatlatması gerektiği kanaatindeyim” dedi.

(Meryem Akgün - İlkhaber)

Son Güncelleme: 09.09.2016 10:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com