02 Ağustos 2016 Salı 08:55
Nuri Okutan:

Gazeteci Hrant Dink suikastinin §askerin üzerine yıkılmaya çalışıldığını fark ettiğini belirten dönemin Trabzon Valisi Nuri Okutan şunları söyledi: “Şu anda FETÖ’den gözaltında olan dönemin İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Şehabettin Harput, askerlere soruşturma izni vermemi istedi. Polisin de soruşturulması gerektiğini savununca bana ‘Sen o işlere karışma’ dedi.”

ANLATTIM, DİNLEYEN OLMADI!
Okutan, “O suikastle hem İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde istihbaratın ele geçirilmesinin hem de Ergenekon gibi davalara alt yapı oluşturulmasının hedeflendiğini düşünüyorum. Askerin içinde illegal bir yapılanma var ve bu suikastleri yaptırıyorlar algısı oluşturulmak istenmiş olabilir. Ben bunu o dönem bakanlıkla da paylaştım ama dinleyen olmadı” diye konuştu.

BENİ DE YEMEK İSTEDİLER
Daha sonra Şanlıurfa’ya tayin edildiğini de vurgulayan Okutan, “FETÖ bürokraside de kendi adamlarına yer açmak için operasyonlar yaptı. Onlardan biri de benim. Bana şu anda birçoğu meslekten atılmış müfettişler eliyle 11 kumpas soruşturma açtılar. Çok şükür hepsinden aklandık. Bu yapı gerçekten devletin tüm birimlerini ele geçirmek istedi” dedi.

 

Son Güncelleme: 02.08.2016 08:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com