12 Aralık 2012 Çarşamba 12:23
O POLİSİ ŞEHİT EDEN BAKIN KİM?

32 YAŞINDA YAŞAMA VEDA

kiz.jpegİstanbul’da Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne 100 metre uzaklıkta,adliyeye göreve giden 32 yaşındaki polis memuru Mücahit Daştan’ı şehit eden teröristin 2005 yılında Trabzon’daki TAYAD olaylara adı karışan Nurgul Acer olduğu ve olaydan kısa süre yakalandığı belirtildi.

3 YILDIR YUNANİSTAN’DA EĞİTİM ALIYOR

Üzerinden Fatma Göktaş’a ait kimlik çıkan Nurgül Acer’in 3 yıl önce Yunanistan’daki Lavrion Kampına gittiği ve burada eğitim aldığı belirtildi.Hafif yaralı olarak yakalanan Samsun doğumlu Nurgül Acer ilk ifadesinde eylemi “Hayata Dönüş eyleminde yaşamını kaybedenler adına” yaptığını söyledi.

PİŞMAN DEĞİLMİŞ!

Yeni evli ve eşi hamile olan Polis memuru Daştan’ı başından tek el ateş ederek şehit eden DHKP-C’li kadın terörist Nurgül Acer polisle verdiği ilk ifade de pişman olmadığını belirtti.Samsun’daki aile ise “Bizim böyle kızımız” yok diyerek tepkilerini dile getirdiler. Nurgül Acar Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Beşikdüzü Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar ve Programcılığı ikinci sınıf öğrencisiydi. Katıldığı eylemler yüzünden KTÜ'den uzaklaştırma cezası almıştı.

HAKKINDA GIYABİ TUTUKLAMA KARARI ÇIKARTILMIŞTI
Trabzon'da 6 Nisan 2005'te 'Tecridi kaldırın, ölümleri durdurun' başlıklı bildiri dağıtırken 4 arkadaşıyla birlikte linçten son anda kurtarılan, Türkiye'nin değişik şehirlerinde katıldığı eylemler nedeniyle 'profesyonel eylemci' unvanını alan Nurgül Acar 7 Kasım 2005'deki YÖK eyleminde tutuklanıp serbest bırakıldıktan sonra ceza almış, hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkartılmıştı.

Son Güncelleme: 12.12.2012 12:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com