08 Nisan 2016 Cuma 10:55
Of’a 45 Yataklı Apart Otel Geliyor

İŞTE İŞ ADAMI OĞUZHAN SARAL’IN ÇAYKENT APART OTEL HİKAYESİ:
“Şu anda yapacağımız küçük bir proje. Yöreye gelen turistler için apart otel planladık. Turizmi profesyonel olarak değerlendirmek ve ona göre hareket etmek istiyoruz. Bu bağlamda da İstanbul’dan, Antalya’dan profesyonel ekipler getirdik. Bu işi bilen insanlarla hareket ediyoruz. Gelen talebe göre projelerimize yön vereceğiz. Eğer potansiyel, beklentinin üstünde olursa bir otel daha yapacağız ve o otel daha kapsamlı olacak.”
 

PROFESYONEL DESTEK ALIYORUZ
“Apart otelimiz 45 yataklı olacak. Talep çok olursa yanı başında bulunan araziye bungalov evler yaparak onları da turistlerin hizmetine açacağız. Özellikle Arap turistler çoğunlukta geldiği için onların isteklerine kulak vereceğiz. Çünkü biz de turizm atağına kalkmış kentimize destek olmak istiyoruz. Bütün aşamaları gelişigüzel akışına bırakmak yerine kontrollü ve geleceğe yatırım yaparak ilerlemek istiyoruz.”

DENİZ SEYAHATLERİ DÜZENLEYECEĞİZ
“Hedeflerimizi büyük tutuyoruz. Bu bir başlangıç. Turizm alanında kendimizi geliştirmek adına çalışmalarımız olacak. Mesela bir tanesi de deniz kentiyiz. Denizin bütün avantajlarını sonuna kadar kullandığımızı düşünmüyorum. Bu sebeple bu noktadaki açığı gidermek için deniz seyahati sağlayacağız. Yat turları düzenleyeceğiz. Bunları tur paketleri halinde sunacağız. İster yatla tur yapılabilsin, ister açıkta denize girilebilsin. Turist nasıl tercih ederse, yat projesinde de ona göre hareket edeceğiz.”

dsc_0200.jpg

DAĞDA SAFARİ VE YAMAÇ PARAŞÜTÜ
“Komplike bir turizm tesisi düşündüğümüz için yamaç paraşütünden tutun dağda safariye kadar pek çok etkinlik organize edeceğiz. Bunların da alt yapısı ile uğraşıyoruz. Bu konuda ciddi bir çalışma yapıyoruz. Bizim amacımız turisti uzun süre burada tutarak, ilçeye ve kentimize daha fazla döviz bırakmalarını sağlamaktır. Turistler gezipdolaşırken kendilerine kültürel manada yatırım yapıyorlar. Onlara sunduğumuz kaliteli hizmeti ve eşsiz güzelliklerimizi iyi pazarlamalı ve bunu katkıya dönüştürmeliyiz.”

SUNMUŞ OLDUĞUNUZ HİZMET SİZİ UNUTULMAZ KILAR
“Bu yola çıkarken kendimize bazı hedefler koyduk. Tabii ki para kazanmak herkesin önceliğidir. Ama biz para kazanırken fark yaratmak istiyoruz. Sadece yemek, gezmek ve para kazanmak olmamalı amaç. İleriye dönük hareket edilmeli ve kültür köprüleri kurulmalı. Gelen turist bir sonraki yıl da gelmek istemeli ve sizin reklamınızı turist yapmalı. Bunun için de iyi bir intiba bırakmak, kaliteden ödün vermemek, güler yüzlü olmak, sunmuş olduğunuz hizmeti ve sizi unutulmaz kılacaktır. Hata yapmamak için ilk defa tecrübelendiğimiz bir alanda bu bağlamda profesyonel destek alıyoruz.”

MAYIS AYI SONUNDA HİZMETE GİRECEĞİZ
“Apart otelimiz bir aksilik söz konusu olmazsa mayıs ayı sonunda hizmete girecek. Önümüzde Ramazan ayı var, bu ay içinde beklentimiz çok yüksek değil. Trabzon turizm alanında atağa geçti fakat Of olarak bazı eksikliklerimiz var. Bunlardan biri de ilçe merkezinde otel olmayışı. Herkes konaklamak için başka yerlere gidiyor. Eğer burada bir otel yaparsak ilçede canlılık olacaktır diye düşündük. Havası, suyu, iklimi, gelen turistin istediği gibi, herkes beğeniyor. Bu beğeniyi ancak iyi ve güzel yatırımlarla artırabiliriz.”

50 KİŞİYE İŞ KAPISI OLACAK
“İsmini ‘Çaykent’ koyduğumuz apart otelimiz Of’ta Cumhuriyet mahallesinde hizmete girecek. Otelimiz denizi görüyor. Şehrin merkezinde ama gürültüden uzak. Hem deniz, hem dağ manzaralı, görsel şöleni olan bir otel olacak. Şunu da belirtmek isterim ki, Uzungöl’de otel çalışmalarımız var fakat oradaki imar sorunu halledildiği zaman hareket edeceğiz. Of hem Uzungöl’e, hem Ayder’e yakın. İki önemli turizm merkezinin yol güzergahı buradan geçiyor ve çok büyük bir avantaj söz konusu. Yaklaşık 50 kişiye istihdam sağlayacağız. Turizm sektörünün içinde yer alarak ilçemize faydalı olmak istiyoruz.”

Röportaj: Meryem AKGÜN

Son Güncelleme: 08.04.2016 11:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com