25 Eylül 2016 Pazar 10:23
Of’a Uğramayan Trabzon’a Gidemez!

Trabzon’un Of ilçesine bağlı Yazlık ve Soğukpınar mahallelerinde yaşayan vatandaşlar kavşak sorunu nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor. Mahalleden Karadeniz Sahil Yolu’na ulaşan vatandaşlar, Trabzon istikametine dönecek bir kavşak olmadığı için 3.5 kilometre uzaklıktaki Of ilçe merkezine giderek buradan Trabzon yönüne dönebiliyor. Böylece her seferinde fazladan 7 kilometre yol gitmek zorunda kaldıklarını belirten vatandaşlar, mahalle yolunun Karadeniz Sahil Yolu ile birleştiği noktaya bir kavşak yapılması için imza kampanyası başlattı.

Yaklaşık 870 hanenin bulunduğu her iki mahallede şuana kadar 665 imza topladıklarını belirten Yazlık mahallesi sakinlerinden Mehmet Keskin, “İmzaları ve talebimizi Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Karayolları Genel Müdürlüğü, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve Of Belediyesi’ne ulaştırdık. Köyümüzün asfaltı bile doğru düzgün değil. Hem asfaltımızın yenilenmesini hem de kavşağımızın yapılmasını istiyoruz” dedi.

of.jpg

YAN YOL DA OLABİLİR
Yazlık Mahallesi Muhtarı Hasan Berber de, yol sorununun bir an önce çözülmesini istedi. Kavşak yapılamaması halinde yan yol yapılmasını isteyen Berber, “Halkımızın haklı bir talebiyle karşı karşıyayım. Kavşak veya yan yol bu bölgenin ihtiyacı. Yol kısalsın da nasıl kısalırsa kısalsın. Biz talebimizi 665 imzayla somutlaştırdık. Halka hizmet etmek için ilgili kurumların çalışma başlatacağına inanıyorum. Özellikle Of Belediye Başkanımız Salim Salih Sarıalioğlu ile Büyükşehir Belediye Başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’ndan ilgi bekliyoruz” diye konuştu.

(Songül MAZLUM)

Son Güncelleme: 25.09.2016 10:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com