18 Eylül 2016 Pazar 13:45
Okullara Sıkı Denetim

Risk değerlendirilmesi yapılarak resmi ve sivil ekipler görevlendirilecek. İnternet kafeler, oyun salonları, park ve bahçelerin denetimi artırılacak. Okul irtibat görevlileri belli aralıklarla sorumlu oldukları okul yöneticileri ile görüşecek. Yeni eğitim-öğretim döneminin 19 Eylül Pazartesi günü başlayacak olması nedeniyle okullarda güvenli eğitim ortamının sağlanması adına okul çevrelerinde güvenlik önlemleri alınacak. Emniyet Genel Müdürlüğünce, çocukların eğitimlerini güvenli bir ortamda sürdürebilmeleri, her türlü suç ve şiddetten, madde bağımlılığı başta olmak üzere kötü alışkanlıklardan korunmaları amacıyla 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde okul ve çevrelerinde alınacak tedbirlerin yer aldığı genelge, 81 il emniyet müdürlüğüne gönderildi. Genelgede il emniyet müdürlüklerinden, “Polis irtibat görevlileri” uygulamasına devam edilmesi, görevlendirilen personelin okul idaresi ile etkin bir şekilde işbirliği içerisinde olması istendi.

GEREKİRSE PSİKODESTEK

Genelgeye göre, polis sorumluluk bölgelerinde bulunan tüm okullarda risk değerlendirilmesi yapılarak belirlenen durumlara göre resmi ve sivil ekipler görevlendirilecek. Okul irtibat görevlileri bir hafta, üç hafta ve bir ay olarak belirlenen periyotlarla sorumlu oldukları okul yöneticileri ile en az bir defa görüşme yapacak, eğitim güvenliğini tehdit eden faktörler belirlenerek bunların ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalara ağırlık verilecek. Suç işlemeyi alışkanlık haline getiren ve okul güvenliğini etkileyen öğrencilerle ilgili diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde çalışılarak, uzmanlar tarafından gerçekleştirilecek değerlendirme ile gerektiğinde psikososyal destek verilmesi de sağlanacak.

OKUMAYAN GEZİNMESİN

Okul çevrelerinde bulunan internet kafeler, elektronik oyun salonları, kahvehaneler başta olmak üzere, umuma açık yerlerle park ve bahçelere yönelik denetimler artırılacak, okulla ilişkisi bulunmayan kişiler okul çevrelerinden uzaklaştırılacak. Okul giriş ve çıkış saatlerinde, okul önlerinde, çevresinde ve okul güzergâhlarında genel asayiş ve trafik önlemlerini almak için yeteri kadar yaya ve motorize ekip görevlendirilecek.

FETÖ PROPAGANDASI YAPILAN 58 KİTAP VARDI

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, FETÖ darbe girişiminin ardından bakanlıkta yürütülen soruşturmalar kapsamında, bütün ders kitaplarını incelediklerini, sorun tespit edilen ve yeniden basılan 58 kitabın okullar açıldıktan bir hafta sonra öğrencilere dağıtılacağını bildirdi. Tekin, “Ders kitaplarını, ihraç edilen öğretmenler tarafından yazılıp yazılmadığı, FETÖ ve kapatılan kurumlarına ilişkin görsellerin bulunup bulunmadığı yönlerinden inceledik ve 58 kitapta sorun tespit ettik. Terör örgütü propagandası kabul edilebilecek sorunlu kısım ya da ifadeleri çıkarıp kitapları yeniden basıyoruz.” dedi.

Son Güncelleme: 18.09.2016 13:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com