13 Mayıs 2016 Cuma 11:22
Ordu-Giresun Havalimanı Rekora Koşuyor!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yaptığı açıklamada 22 Mayıs 2015'te resmi açılışı yapılan havalimanında yolcu sayısının her geçen gün arttığını söyledi.

Havalimanının bölgenin yüzyılın projesi olarak değerlendirildiğini belirten Başkan Yılmaz; "Bu prestij projemizin yoğun şekilde çalışması bizleri son derece mutlu etti. Açıldığı ilk günlerde çalışıp çalışmayacağı, 'Günde bir iki uçak iner mi, inmez mi' tartışmasının yapıldığı havalimanımıza yaz ayları itibarı ile Avrupa seferleri de başlayacak" dedi.

Çevre havalimanlarından birini de yolcu kapasitesi itibarıyla aştıklarını anlatan Başkan Enver Yılmaz; "Yıllık 2 milyon hedeflenen havalimanımızın önümüzdeki yıl Karadeniz Bölgesinde en fazla yolcu kapasitesi rekorunu geçeceğini tahmin ediyoruz. Her gün Ankara, İzmir ve İstanbul'a düzenli uçuşlar birden fazla devam ediyor" dedi.

111111.jpg

BEKLENTİLERİN ÜZERİNDE YOLCU SAYISI
Başkan Yılmaz, denizdeki havalimanının beklentilerin üzerinde yolcu sayısına ulaştığını ifade ederek tahminleri alt üst ettiğini söyledi ve: “Yoğun yolcu kapasitesiyle Ordu-Giresun Havalimanı'nın denize dolgu yapılarak kurulması farklı da bir hava vermiş oldu. Çünkü gelen yolculara bakıldığında bazıları sadece havalimanını görmek için uçuyor. Özellikle özel hava yolu şirketlerinin buraya girmesi ve bilet fiyatlarının düşmesiyle bu durumda daha fazla bir artış olduğu gözleniyor. Yolcuların birçoğu günlük olarak gidiş geliş yapıyor” diye konuştu.

333333-001.jpg

HÜKÜMETİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM
"Havalimanının yolcu sayısını görünce çok mutlu olduklarını dile getiren Başkan Yılmaz; "Bu aynı zamanda hükümetimizin hava ulaşımı ve yatırımlarına vermiş olduğu öneminin de bir göstergesidir. Bu yatırımı bölgemize kazandıran hükümetimize tekrar çok teşekkür ediyorum. Bu proje açıldığı ilk günden bu yana rekorlar kırmak suretiyle bizleri çok şaşırttı. İnşallah 2016 yılında Türkiye'nin yolcu kapasitesi itibarıyla en fazla aktif beş büyük havalimanı içine girecektir. Buna yürekten inanıyoruz" dedi.

Başkan Yılmaz, havalimanın iş dünyası sektörünün çok fazla işine yaradığını, bölgeye yatırım yapmak isteyen iş adamları sayısının günden güne arttığını sözlerine ekledi.

22222.jpg

Son Güncelleme: 13.05.2016 11:29
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com