07 Ağustos 2016 Pazar 15:41
Ordu Şehidinin Adını Okul Ve Sokakta Yaşatacak

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği darbe girişimi sırasında vurulan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen 31 yaşındaki Emrah Sapa'nın adı, Ordu'nun Korgan ilçesindeki bir okula ve evinin bulunduğu sokağa verildi.

Korgan Belediyesince, Ankara'nın Kazan ilçesindeki 4. Ana Jet Üs Komutanlığında uçakların kalkışını engellemeye çalışırken vurularak ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Sapa'nın adının, evinin bulunduğu Azaplı Sokak'a, Milli Eğitim Müdürlüğünce de Korgan İmam Hatip Ortaokuluna verilmesi kararlaştırıldı.

Korgan Kaymakamı Faruk Doğru, yaptığı açıklamada, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminde şehit olanların hafızalardan hiçbir zaman çıkmayacağını söyledi.

Darbe girişiminin geri püskürtülmesinin, şehitlere, yaralananlara ve tankın önüne yatan vatandaşlara borçlu olunduğunu vurgulayan Doğru, "Hiç kimsenin beklemediği bir anda bu kahpe darbe girişimi Allah'ın izniyle boşa çıkarılmış ve halkımızın direnişiyle bertaraf edilmiştir. Bu süreçte şehitlerimizin, yaralılarımızın ve canlarını siper eden milli iradenin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Şehidimiz Emrah Sapa'nın isminin memleketindeki bir okula ve evinin bulunduğu sokağa verilmesini bu anlamda çok değerli buluyorum." dedi.

Korgan Milli Eğitim Müdürü Murtaza Alan da şehidin hatırasını canlı tutmak ve öğrencilere milli ruhun ne anlama geldiğini hissettirmek için böyle bir karar aldıklarını ifade ederek, milli mücadele şehitlerini hiçbir zaman unutmayacaklarını belirtti.

Milli iradenin demokrasisine sahip çıktığı ve darbecileri derdest ettiğine dikkati çeken Alan, "15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizin bütünlüğüne, demokrasimize, Cumhuriyetimize FETÖ'cü teröristlerce yapılan hain darbe girişimine karşı tanklara ve mermilere göğsünü siper eden ve şehit düşen Korganlı kardeşimiz Emrah Sapa'nın adını yaşatmak için Korgan İmam Hatip Ortaokulunun adı Şehit Emrah Sapa İmam Hatip Ortaokulu olarak değiştirilmiştir. Şehidimizin ruhu şad olsun." diye konuştu.

Şehidin babası İsmail Sapa da oğlunun isminin evinin bulunduğu sokakta ve ilçedeki bir okulda yaşatılacak olmasının kendilerini gururlandırdığını söyledi. İsim değişikliğiyle ilgili kararın alınmasında emeği geçenlere teşekkür eden Sapa, oğlunun ve şehit olanların acısının hiçbir zaman yüreklerinden çıkmayacağını kaydetti. 

Son Güncelleme: 07.08.2016 15:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com