06 Eylül 2016 Salı 11:34
Ordu’nun Meşhur Radarı Tüm Türkiye’de!

'Bende Ordu’nun Radarlarından Mağdurum'
Ordu Belediye başkanı Enver Yılmaz, son günlerde TEDES ile ilgili çıkan haberlere tepki göstererek, “Bu sistemi Ordu’ya ben kurdurmadım. Bende TEDES’ten Siyaseten Mağdurum.” Dedi. Yılmaz belediye olarak maliye bakanlığı tarafından yüzde 17’lik pay verildiğini söyleyerek tüm Türkiye’nin 2017 Yılında TEDES sistemine gireceğine dikkat çekti.

Belediye İle Bağlantısı Yok
Ordu büyükşehir belediye başkanı Enver Yılmaz bazı ulusal ve yerel gazetelerde Trafikte Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES)ile ilgili gündeme getirilen haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu! Sabah gazetesi yazarı Şeref Oğuz’un Önceki gün kaleme aldığı yazı ile ilgili suç duyurusunda bulunduğunu belirten Enver Yılmaz, TEDES2in belediye ile bir bağlantısının olmadığını ifade etti. Başkan Yılmaz, “Bu projenin yürütücüsü Emniyet Genel Müdürlüğü’dür. Kulaktan dolma bilgilerle kimse algı oluşturmasın.” Dedi.

Ordu Pilot İl
Ordu büyükşehir belediye başkanı Enver Yılmaz, TEDES’in uygulaması açısından Ordu İlinin İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından model gösterilen bir il olduğunu belirtti. Pilot il olarak projenin Türkiye’de ilk kez Ordu’da hayata geçtiğini ifade eden Yılmaz, “Dünyanın her yerinde kırmızı ışık ve hız ihlaline ceza yazılıyor. Daha önce 50 hız sınırı ile ceza yazılıyordu biz bunu 77’ye çıkardık. Soruyorum şimdi, bir kişinin canımı, yoksa falanca filanca vatandaşın kırmızı ışıkta 150 ile geçtiği fantezisi mi?” diye konuştu.

(Ordu Olay)

Son Güncelleme: 06.09.2016 17:41
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com