19 Kasım 2015 Perşembe 12:37
Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesi İhale Aşamasında

Bir dizi temasta bulunmak için Ankara'ya giden Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ankara'dan iyi haberlerle döndü.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret eden Başkan Genç, milletvekillerine yeni yasama dönemi için "Hayırlı olsun ve başarı" dileklerini iletti. Ankara'daki temasları çerçevesinde Toplu Konut İdaresi'ni (TOKİ) ziyaret eden Başkan Genç, burada TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, Başkan Yardımcısı Ömer Bulut ve Kentsel Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu ile Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesi ile Ortahisar Belediyesi'nin hizmet binasının yapılacağı Pazarkapı Kentsel Dönüşüm Projesi üzerinde görüşmelerde bulundu. Her iki projenin hayata geçirilmesi noktasında bütün engellerin aşıldığını ve TOKİ Başkanı Turan'la bütün konularda mutabakata vardıklarını belirten Başkan Genç, Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 301 konutun TOKİ tarafından ihale edileceğini belirtti.

Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesi'nin tamamlanmasıyla birlikte Ortahisar'ın, Trabzon Uluslararası Havaalanı'na yakın bir noktada; turistlerin, yolcuların ve bölge halkının gezip dinlenebileceği ve hoşça vakit geçirebileceği yeni bir mekana kavuşacağını dile getiren Başkan Genç "Ortahisar Belediye Başkanlığımız ile TOKİ arasında devam etmekte olan Pelitli Mahallesi Kentsel Yenileme ve Dönüşüm Projesi kapsamında kamulaştırma işlemi tamamlanan 25 dönümlük arazi üzerinde 301 adet konut, bir adet cami, bir adet ticaret merkezi ve sosyal donatı alanları yapılması konusunda bütün pürüzler giderilerek proje TOKİ tarafından ihale edilme aşamasına getirildi. Projeyle birlikte eski adıyla Adnan Kahveci Mahallesi'nde 60 bin metrekarelik alanda daha önce açıklanan projenin ana unsurları değiştirilmeden, ufak revizyonlar yapılarak 2016 yılının ilk aylarında TOKİ tarafından yapım ihalesine çıkarılacaktır. Proje tamamlandığında Trabzon Havalimanı'na gelen ve giden kişiler ile bölge halkının yeme, gezme, dinlenme ve hoşça vakit geçireceği yeni bir mekana kavuşmuş olacak. Böylece Trabzon yeni bir nefes alma ve cazibe merkezine kavuşmuş olacaktır" dedi.

Pelitli Kentsel Dönüşüm Projesi İhale Aşamasında

Son Güncelleme: 19.11.2015 12:37
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com