04 Mayıs 2016 Çarşamba 12:57
Prof. Dr. Aydın, Rektörlük Adaylığını Açıkladı

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Makine Mühendisliği Termodinamik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Aydın, rektörlük adaylığını açıkladı.
 

Aydın, kentte bir otelde düzenlediği basın toplantısında, KTÜ'de dört yılda bir rektörlük seçimleri yapıldığını belirterek, bu yıl haziran ayı içerisinde yapılması planlanan rektörlük seçimlerine aday olduğunu ifade etti.

Bir önceki dönemde de aday olduğunu anımsatan Aydın, "Bu işler nasip meselesi. O süreçten sonra bir yandan akademik çalışmalarımı sürdürürken, diğer yandan da Ankara'da YÖK'te haftanın belirli günleri danışman olarak görev yaptım." dedi.

Aydın, süreçte kendisini daha da geliştirdiğini vurgulayarak, "Üniversitemizin yakın, orta ve uzun vadede gelişimini olumlu etkileyebilecek bilgi birikimine ve ilişkiler ağına eriştim. Üniversitemiz için örnek olabilecek iyi uygulama örneklerini gördüm. Şimdi gördüklerimizden ve öğrendiklerimizden üniversitemize özgün uygulamalar, politikalar ve projeler geliştirerek, üniversitemizi ülkemizin önde gelen üniversitelerinden biri yapma zamanıdır." diye konuştu.

Aday olmasının nedeninin medeni cesaretten öte bir sorumluluk olduğunu da işaret eden Aydın, "Hedefimiz bulunduğu konumdan çok daha ötelerde bir KTÜ. Daha iyiyi arıyoruz. Bu süreci de daha iyiye ulaşma adına bir fırsat olarak görüyorum." ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 04.05.2016 12:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com