20 Haziran 2016 Pazartesi 13:41
Rize'deki

Rize Ağır Ceza Mahkemesindeki dördüncü duruşmaya, tamamı tutuksuz 16 sanıktan 7'si ve müştekilerden Zeki Mayi'nin avukatı Ümit Peçe katıldı.

Müştekilerin katılmadığı duruşmada, sanıklardan dönemin Rize İstihbarat Şube Müdürü Mehmet Şevki Meşe de hazır bulundu. 

Sanık İsmail Alper Gülabioğlu, duruşmada, müştekilerden dönemin BBP İl Başkanı Nusret Kaya'nın 2012 yılından itibaren il başkanlığı görevi yapmadığını belirterek, "Daha doğrusu genel merkez tarafından görevden alındığını ancak kongre yapmadığını ve kağıt üzerinde il başkanlığı görevini yürüttüğünü beyan etmiştir. Dolayısıyla bizim kendisini siyasi bir amaç ile dinlemediğimiz ortadır." diye konuştu.

Meşe ise önceki savunmalarını tekrar ettiğini belirterek, "Bu aşamada söyleyecek bir husus yoktur. Beraatimi talep ediyorum." dedi.

Mahkeme heyeti, sanıklardan İlhami Dağ, Ali Burnaz, Mehmet Şevki Meşe, Şenol Kıroğlu ve Veli Akçay'ın hakkında uygulanan yurt dışı yasağının devamına karar vererek, avukatların savunmasının ardından dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığının "usulsüz dinleme" iddialarına ilişkin yürüttüğü soruşturma kapsamında hazırladığı iddianame, 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmiş ancak dava hakkında "yetkisizlik" kararı verilerek Rize'ye gönderilmişti.

Son Güncelleme: 20.06.2016 13:41
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com