09 Kasım 2012 Cuma 09:36
Sağlıkta Dönüşüm Müdürleri Yedi!

AMİRLER ARTIK SÖZLEŞMELİ

Sağlık Bakanlığı’nın ülke genelinde uygulamaya başladığı “sağlıkta dönüşüm” politikası kurallarında hastanelerde görev yapan müdür ve müdür yardımcıları sözleşmeli olarak görev yapacağı için Trabzon il merkez ve ilçelerdeki hastanelerde kadrolu olarak görev yapan 30’a yakın müdür ve müdür yardımcısı görevlerinden alındı, yerlerine sözleşmeli olarak yeni isimler atandı. 

FAZLADAN SANDALYE YOK

Görevden alınan müdür ve müdür yardımcıları “araştırma görevlisi” kadrosu ile merkeze (Trabzon İl Sağlık Müdürlüğüne) çekildi. Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Kemal Süleyman, “Merkeze alınan müdürlerin Trabzon Sağlık İl Müdürlüğü binasında durmaları imkânsız. Çünkü müdürlüğümüzde fazladan sandalye yok. Arkadaşlarımıza yeni bir yol haritası çizeceğiz” dedi. 

HASTANELERE DÖNECEKLER

Süleyman, görevden alınan müdür ve müdür yardımcılarının muhtemelen görev yaptıkları hastanelerde “araştırmacı” kadrosu ile hizmete devam edeceklerini ifade ederken, “Görev yaptıkları hastanelerde verilen talimatlar neticesinde araştırma yapacaklar. İlçelerden merkeze alınan müdür ve müdür yardımcıları da aynı uygulamaya tabi tutulacak” diye konuştu.

Son Güncelleme: 09.11.2012 09:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com