25 Temmuz 2016 Pazartesi 09:13
Şehit Çocuklarına Avrasya Ücretsiz

Avrasya Üniversitesi gerçekleştirdiği ilkle dikkatleri üzerine çekti. Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Yıldız, 15 Temmuz darbe şehitlerinin çocukları ile tüm şehit çocuklarının Avrasya Üniversitesi’ni tercih edip kazanmaları halinde 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında hiçbir ücret almayacaklarını müjdeledi. Yıldız, “Şehit aileleri için hepimize düşen görev ve sorumluluklar var. Ateş düştüğü yerleri yakmamalı. Bu ülkenin şehitlerine borcu var. Eğer huzur içinde yaşıyorsak, bunun nedeni onlardır. O nedenle şehitlerimizi asla unutmamalıyız. Onların bizlere emanet bıraktığı çocukların bizim de evlatlarımız olduğunu çok iyi bilmeliyiz” diye konuştu.

BİZİM DE GÖREVLERİMİZ VAR
Ailesinden de çok sayıda da şehit olduğunu dile getiren Yıldız “Şehitlerimizin evlatları için ne yapabiliriz diye düşündük. Her şeyi devletten beklememek gerekir. Eğitim camiası olarak bizim de üzerimize düşen görevler var. 2016-2017 eğitim öğretim yılında üniversitemizi tercih eden 15 Temmuz demokrasi şehitlerinin çocuklarından ve tüm şehit çocuklarından ücret almamaya karar verdik. Bu yönde mütevelli heyeti olarak aldığımız kararı da YÖK’e ileteceğiz. Üniversiteler bu vatanın üniversitesi. Şehitler bu vatanın şehitleri. O zaman bu vatanın kahraman şehitlerinin bizlere emanet olarak bıraktıkları desteğe ihtiyacı olan evlatlarının her birinin bizim de evlatlarımız olduğunu iyi bilmeliyiz. Sayısı hiç önemli değil. Kazansınlar gelsinler, yeni eğitim öğretim yılında Avrasya Üniversitesi olarak kapımız onlara açık. Ücretsiz olarak öğrenimlerini görebilirler” ifadelerini kullandı.

DEVLETİMİZİN YAYINDAYIZ
Türkiye’nin zorlu bir süreçten geçtiğini de belirten Yıldız, şunları kaydetti: “Avrasya Üniversitesi olarak bütün varlığımızla devletimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek devlet en büyük ülkümüzdür. Türkiye’mizin özlediği birlik ve beraberlik tablosunun bugünlerde en güzel şekilde yaşanmasından dolayı mutluyuz. Devlet, millet el ele verdiğinde Türkiye’mizin aşamayacağı engel yoktur. Cumhuriyetimize, demokrasimize, özgürlüğümüze, milli iradeye, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne karşı yapılmış olan darbe girişimini, Avrasya Üniversitesi olarak tekrar şiddetle kınıyoruz. Bu haince girişimi önleyen güvenlik güçlerimize, kendisini cesaretle kalkan yapan kahraman vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Son Güncelleme: 25.07.2016 09:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com