10 Aralık 2012 Pazartesi 12:54
Şıracının Şahidi Bozacı

TRABZON- Yomra Genç İşadamları Derneği Başkanı Zekeriya Akgül, Trabzon Belediye Meclisi’nde CHP’li Meclis Üyesi Ömer Dayı’nın AK Parti’li Fahrettin Aksoy’a sözlü ve fiili saldırı teşebbüsünde bulunmasının ardından yaşanan gelişmeleri değerlendirirken, Yomra’dan yayınlanan ve Dayı’ya özür çağrısı yapılan bildiri için, “Aksoy işi bölgeciliğe getirdi” yorumlarına yapanlara ateş püskürdü.

HADDİNİ AŞANA HADDİNİ BİLDİRİRİZ

Ömer Dayı’nın Trabzon Belediye Meclisi’ne seçildiği günden beri etik dışı davranışlarda bulunduğunu iddia eden Akgül, “Bu adam Meclis’te yalan konuştu. Kar tartışması yaşanıyordu. ‘Beşirli’de kar temizliği yapılmadı’ dedi. Belediye Başkanı Beşirli’de saat kaçta kaç makine ile kar temizliği yapıldığını kanıtlayınca bu kez Ömer Dayı düştü bayıldı. Yalanı ortaya çıkınca kendini yerde buldu. Biz bunları basından takip ettik. Bununla da yetinmedi, Meclis’te Trabzon için gündeme gelen her konuya inadına muhalefet etti. Yerel gazetelerde ne zaman bir belediye meclisinde tartışma haberi okuduksa başrollerde hep Ömer dayı’yı gördük. Dayı daha öncede Sayın Aksoy’a saldırma terbiyesizliğini gösterdi. Biz susalım dedik. Trabzon’un, ilçemizin, siyasetimizin huzuru için sustuk. Sustuk da ne oldu. Ömer Dayı Meydanı kendisinin sandı. Sen kimsin kardeşim ikide bir ceket çıkaracaksın, saldıracaksın, ağzından çıkan sözleri kulağın duymayacak. Ali kıran baş koparan mısın? Kimsin kardeşim sen? Çoluğundan çocuğundan, ailenden utanmıyor musun? Gazeteler çarşaf çarşaf senin etik dışı davranışlarını yazdı. Yüzün kızarmadı mı? Utanmadın mı hiç? Herkes haddini bilecek. Ben bu konuda yanlış anlamamalara mahal vermemek için sözlerimi seçerek konuşuyorum ama şunu da belirtmek istiyorum: Haddini aşana haddini bildiririz” ifadelerini kullandı.

CEKETİNİ ÇIKARANA CEKETİNİ GİYDİRİRİZ

Bir yerel gazetenin Yomra’nın yayımladığı bildiri üzerinden Fahrettin Aksoy’a yüklenerek Ömer Dayı’nın etik dışı davranışlarını örtmek istediğini ifade eden Akgül, “Yomra olarak bir bildiri yayınladık. O bildiride Yormamızın hamisi belediye başkanımız İbrahim Sağıroğlu’ndan, AK Parti ilçe Başkanımız Sayın Eyüp Ergan’a, köy muhtarlarına, işadamlarına, eski yeni siyasetçilere kadar herkesin imzası var. Bu bildiriyi YOGİAD olarak biz organize ettik. Organize ederken de imza atanlardan başka kimseye sormadık. Neden yaptık bunu? Canı sıkıldığında ceketini çıkartanlara ceketlerini giydirmek için… Gazetenin biri manşet atmış, ‘Aksoy işi bölgeciliğe getirdi’ diye... Biz bölgecilik yapacak olsak daha önce yapardık. Biz insanlık yapıyoruz. Ömer Dayı’nın sarf ettiği o sözleri yüz kere bin kere kendisine iade etmek insanlık görevidir. İade etmeyen insan değildir. Fahrettin Aksoy ister Yomralı olsun, ister Maçkalı ister Tonyalı… Biz insanlık peşindeyiz… CHP Grup Başkanı bile özür diledi Ömer Dayı’nın yaptıkların için ama birileri hala işi başka tarafa yontmaya çalışıyor. Şıracının şahidi çıkmış bozacı olmuş” diye konuştu. Tolga KARAKURUM

 

Son Güncelleme: 10.12.2012 12:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com