02 Haziran 2016 Perşembe 16:26
Tekin Atay'dan Yusuf Turgut'a Hodri Meydan

Yusuf Turgut’un bugün bazı yayın organlarında çıkan açıklamalarına Tekin Atay’dan anında cevap geldi.

Tekin Atay yaptığı yazılı açıklamada;

“Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı seçimi sonuçlarına ilişkin Yusuf Turgut’un yaptığı açıklamalar, tamamen kamuoyunu yanıltmaya ve gerçekleri saptırmaya yönelik asılsız beyanlardan oluşmaktadır.

Sandıkta aldığı mağlubiyeti bir türlü kabullenemeyen ve Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı koltuğunda oturabilmek için her yolu mübah sayan Yusuf Turgut’un, İl Dernekler Müdürlüğü’nce oluşturulan komisyonun yaptığı ‘Oy sayım işlemlerinin dernek tüzüğüne ve mevzuatına uygun yapılmamıştır’ tespitini reddetmesi, daha da ileri giderek devletin kurumunu ve çalışanlarını töhmet altında bırakmaya çalışması abesle iştigaldir, gazetecilik mesleğine asla yakışmamaktadır.

Zira gazeteciler, hisleri ya da duyumlarına dayanarak değil, belgelerle konuşmalıdır.

Tamamen yasa ve tüzük hükümlerine göre tespit yapması gereken resmi bir kurumun kim ya da kimler tarafından ve hangi yöntemle baskı altına alındığını kesin bilgi ve belgelerle kamuoyuna açıklamadığı sürece benim nazarımda Yusuf Turgut bir iftiracı olacaktır. Böyle bir anlayışın sahibinin, yarın mahkemeden gelecek karar için de ‘baskı altında alınmıştır’ demesi kuvvetli ihtimaldir.

HER SÖZÜNDEN ÇARK ETMİŞTİR
Birliktelik adına her yolu denediğini ancak şahsımın, camianın rahatlatılması için atılacak adımların hiç birine yaklaşmadığını savunan Yusuf Turgut, burada da gerçekleri çarpıtmakta, insanları aldatmaya çalışmaktadır.

Çünkü bugüne kadar camianın rahatlatılması adına bir tek adım atmamıştır. Yaptığı bütün teklifler, kendi başkanlığı üzerine kurulu planlardan ibarettir. Hak etmediği başkanlığı meşrulaştırmak için benim de buna rıza göstermemi istemiş, bunun dışında hiçbir öneriye sıcak bakmamıştır. Olağanüstü kongreye gitme şartı olarak da, kendisinin listesine girmemi, karşısına rakip olarak çıkmamamı şart koşmuştur.

‘2 ay bile olsa burada başkanlık yapmam lazım’ diyen de bizzat kendisidir.

Basın camiasının ilk günden itibaren dillendirdiği olağanüstü kongre çağrısına yaklaşmayan, defalarca bu konuda söz vermesine rağmen ‘Arkadaşlarımı ikna edemedim’ diyerek çark eden de Yusuf Turgut’un kendisidir.” İfadelerine yer verdi.

Son Güncelleme: 02.06.2016 16:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com