29 Ağustos 2016 Pazartesi 09:17
Teröristlerin Kaçış Güzergahına Seyir Terası Projesi

Trabzon'un Maçka ilçesinde 19 Temmuz’da 3 polisi şehit eden teröristlerin kaçtığı ormanlık alandaki ağaçlar budandı. Maçka Kaymakamı Deniz Pişkin, ilçede yaşanan 2 terör saldırısının da aynı bölgeden gelen teröristler tarafından düzenlendiğine dikkat çekerek, "Bu alan ilçenin tam karşısında yer alıyor. Çok yoğun ağaç ve dikenliklerin bulunduğu bir bölge. Bu yer Maçka için açık hedef oluşturuyor. Bu alanda bir metre önünüzü görmeniz mümkün değil. Bu nedenle ilçeye bir tehdit oluşturan bu bölgenin budanması için çalışma başlattık. Son eylemde kaçan teröristler de bu güzergahı kullandı. Bir daha terör olaylarının yaşanmaması için böyle bir karar aldık. Biz önleyici tedbirlerimizi almak durumundayız. Bu nedenle Valimiz Yücel Yavuz’un da oluruyla bu bölgeyi tamamen tıraşlamak için çalışmalara başladık” dedi.

5 TEMMUZ ÖNCESİ PROJELENDİRİLMİŞTİ
Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan da, terör olayı yaşanmadan önce mevcut alanla ilgili girişimlerinin olduğunu kaydetti. Koçhan, “15 Temmuz öncesi mevcut alanla ilgili projelerimizi hazırlamış ve alanın tahsisi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na dosyamızı sunmuştuk. Yaşanan olaylar nedeniyle biraz gecikti. Maçka için sosyal donatı alanları projesi hazırlandı. İşimiz sadece imzaya kaldı. 2 yıl önce müracaatını yaptık. Bu alan 46 dönümü kapsıyor. Orman Bakanlığı’ndan en kısa zamanda onay bekliyoruz” diye konuştu.

EYLÜL’DE ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK
Projenin içeri hakkında detaylı bilgi veren Koçhan, “Burada c tipi mesire alanı oluşturulacak. Seyir terasları, cam balkonlar, kendin pişir kendin ye yerleri, yürüyüş yolları gibi birçok sosyal alan yapılacak. Entegre gemi şeklinde 650 metrekareye denk gelen bir düğün salonunu da yap işlet modeliyle hizmete sunacağız. Bu düğün salonunun alt kısmında yüzme havuzu olacak. Ayrıca oyun alanları da yapılacak. Bütün projeler hazır. Eylül ayı içinde projeye başlamayı planlıyoruz. Maçka’nın ihtiyacı olan her şey mevcut olacak. Bunların dışında alanın alt kısmında bulunan yola da iyileştirme yapılacak. O konuyla ilgili Karayolları’yla da görüşüldü” ifadelerini kullandı.

İLKHABER/MERYEM AKGÜN

Son Güncelleme: 29.08.2016 09:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com