05 Mayıs 2016 Perşembe 20:46
TGC Oscarları Sahiplerini Buldu

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti, Ortahisar Belediyesi Çok Amaçlı Salonu’nda 2015 yılının en iyi gazetecilerine ödüllerini verdi. İlkhaber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Celal Kadıoğlu, ‘Trabzon Eski Trabzon Değil’ adlı röportajıyla ödüle layık görüldü. Kadıoğlu’na ödülünü Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Saadettin Kaşıkçı takdim etti. Törende konuşma yapan Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgut Özdemir, yaklaşan cemiyet başkanlığı seçiminde aday olmayacağını açıkladı. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin Anadolu’da bir ağabeylik vasfına sahip olduğunu belirten Özdemir, cemiyetin uzlaşmacı tavrının devam edeceğini ifade etti.

celal-kadioglu---nurgul-gunaydin.jpg

VALİ ÖZ’DEN HAYIRLI OLSUN TEMENNİSİ
Ödül törenine katılan Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ise, “Basın tarihi olarak ciltlerle eseri olan bir şehir Trabzon. Güçlü bir basını olan ve Anadolu’da ilk kurulan cemiyetlerden birisi. 70. yaş önemli bir yaş. Başkan Özdemir’e ve çalışma arkadaşlarına hizmetleri için teşekkür ediyorum. Demokrasinin bir güzelliği olan seçimle yeni göreve gelecek başkana şimdiden hayırlı olsun diyorum. Ödül alan bütün gazetecileri de kutluyorum. Ödül bir nevi teşviktir, fedakarca emeklerini ortaya koyan gazetecilere bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından ödüller takdim edildi. 

odul-toreni.jpg

İŞTE 2015’İN EN İYİLERİ
Ziyad Nemli Büyük Ödülü’nü kurum olarak Erdoğdu Anadolu Lisesi, Jüri Özel Ödülü’nü Bizim Neslin Uşakları Derneği, Sanat Ödülü’nü ise Salim Önder ve Adem Kılıç, Basın Hizmet Ödülü Özgür Özdemir, Hasan Bahadır, Mehmet Güler, Yavuz Üçüncü, Haber Başarı Ödülü’nü İhlas Haber Ajansı’ndan Ozan Köse ve Doğan Haber Ajansı Fatih Turan, Haber Fotoğrafı Ödülü’nü 61Saat’ten Serkan Kılıç ve Günebakış Gazetesi’nden Berkant Parlak,  Spor Haberi Ödülü’nü Anadolu Ajansı’ndan Selçuk Kılıç ve Spor Yorum’dan Cevat Kol, Spor Fotoğrafı Ödülü’nü Habertürk’ten İbrahim Şahin, Doğan Haber Ajansı’ndan Osman Şişko ve Sabah’tan Yunus Emre Sel, Güncel Yazı Ödülü’nü Habercuk’tan Elif Çavuş ve Karadeniz Gazetesi’nden Sezgin Seydioğlu, Spor Yazı Ödülünü Trabzon Ajans’tan Levent Tan, Günebakış Gazetesi’nden Rahman Turan ve Kuzey Ekspres Gazetesi’nden Sertaç Hellaç, Araştırma İnceleme Ödülü’nü Taka Gazetesi’nden Birol Sancak ve Karadeniz Gazetesi’nden Fatih İsak, Röportaj Ödülü’nü Günebakış Gazetesi’nden Nurgül Günaydın, Görüntü Ödülü’nü Doğan Haber Ajansı’ndan Selçuk Başar ve Çay TV’den Hamza Önder Kuloğlu, Haber Programı Ödülü’nü TRT’den Halil Aksoy ve Fatih Doğan, Sunum Ödülü’nü TRT’den Seza Turgut ve Erdoğan Topçu, Mizanpaj Ödülü’nü Karadeniz Gazetesi’nden Tuncay Şükür ve Son Nokta Gazetesi’nden İlayda Belemir Kara aldı. KTÜ İletişim Fakültesi Ödülleri ise ''Haber'' dalında Büşra Korkmaz, Selma Doğru, Berivan Bila ile Pervin Çebi'ye, ''Fotoğraf" dalında ise Firdevs Yanık, Kübra Kaya ve Ömer Faruk Ağduman'a verildi. Ödül alan bir üniversite öğrencisinin basına yönelik eleştirileri kısa süreli gerginliğe neden oldu. Tören gazetecilerin birbirlerini tebrik etmelerinin ardından son buldu. 

(İlkhaber / Meryem AKGÜN)

Son Güncelleme: 05.05.2016 21:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com