25 Mart 2016 Cuma 09:47
Trabzon Bu Gece Türküye Doyacak

Trabzonlu sanatçı Mahmut Uzun’un organizasyonuyla gerçekleştirilecek olan konserde, Uzun’un yanı sıra Aysel ve İlknur Yakupoğlu sahne alacak. Türk Halk Müziği’nin yanı sıra yöresel parçaların da seslendirileceği konserin biletleri tamamen tükendi.

TERÖRE İNAT BULUŞALIM
Gösterilen ilgiden dolayı Trabzon’daki müzik severlere teşekkür eden Mahmut Uzun, “Terör olaylarından dolayı üzgünüz. Terörün her türlüsünü binlerce kez lanetliyoruz ve terörden korkmuyoruz. İnsanlığın ortak dili müziktir. Müzik insanların buluşma noktasıdır. Barışı ve sevgiyi müzikle, sanatla egemen kılacağız. Teröre inat halkımızı türkü gecesinde buluşmaya çağırıyoruz. Terör nedeniyle hayatını kaybedenlerin acısını yüreğimizin en derin yerinde hissediyoruz, yakınlarına sabır, yaralılara da acil şifa diliyoruz. Konserimizin halkımıza küçük de olsa moral vereceğini temenni ediyorum” dedi.

123-002.jpg


ETKİNLİK TEŞEKKÜRÜ
Uzun, Trabzon’un 4 bin yıllık tarihine bakıldığında çok önemli bir kültür merkezi olduğunun görüleceğini de vurgulayarak, “Mart ayında Trabzon’umuzda çok önemli kültürel ve sanatsal etkinlikler gerçekleştirildi. Trabzon’un kültür şehri kimliğini yaraşır şekilde bu etkinlikleri gerçekleştiren ve katkı sunan herkese, tüm sanatçı dostlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Kültürümüze sahip çıkmamız gerekiyor” diye konuştu.

Son Güncelleme: 25.03.2016 09:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com