10 Mayıs 2016 Salı 20:54
Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden 12 Milyonluk Talep!

Karadenizinsesi.com / Meryem Akgün -  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı sonunda Yeşil Yol ile ilgili son gelişmelerden söz ederek, “Mevcut Trabzon il hudutları içinde olan yollarımızın, yayla, mera yollarımızın rehabilitasyon ve iyileştirilmesi tarzında projeler hazırladık ve sunduk. Bu çerçevede de Kalkınma Bakanlığı’ndan bu konuda kendi ilimizdeki bu çalışmalar için bu yıl için 12 milyonluk bir yatırım talebimiz oldu. Geçen yılda yatırım talebimiz olmuştu. Geçen yıl ilimiz için gönderilen meblağ 6 milyon civarında kalmıştı. Bu yılda ne kadarının onaylandığını beklemekteyiz. Tahminen bu ayın sonuna kadar netleşir diye ümit ediyorum. Geçen yıl yaptığımız ancak yüklenicinin tamamlamadığı kısımlar var. Bizim bu yıl ki programda yapıp yapamayacağımızı ortaya çıkaracağımız oranlara bakmamız lazım. Onun için yüzde olarak şuan itibari ile biz ancak %20 olarak konuşabiliriz. Bu değişecek rakamdır” dedi.

ÇİMENTO YAVAŞ YAVAŞ TAŞINIYOR

Gümrükçüoğlu Trabzon Değirmendere’de bulunan çimento fabrikasının Çağlayan’da hizmete devam edecek olmasıyla ilgilide, “Üretim durmuştur. Taşınma işlemleri yapılmaktadır. Bunun içinde önemli olarak klinker malzemenin öğütüleceği tesislerde kullanılanlar dışındakiler bölgeden yavaş yavaş kaldırılmaktadır. Klinker malzemenin öğütüleceği tesislere yardımcı olacak olan malzemelerde o tesislerin başlamasıyla birlikte o yana yönlendirilmiş olacaktır” diye konuştu.

SÜRMENE ARAKLI BİR ARSİN YOMRA BİR

Sürmene Belediye Başkanı Rahmi Üstün, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde söz alarak Sürmene’ye sefer yapan otobüslerle ilgili talepte bulundu. Üstün, “Sürmene’de çalışan çok eski belediye otobüsleriniz vardı. Ben o araçlara cenaze araçları diyordum. Onları kaldırmışsınız. Sürmene halkı adına teşekkür ediyorum. Bir önerim daha var. Sürmene’ye giden otobüsler Yomra, Arsin ve Araklı’ya da uğruyorlar. Dolayısıyla insanlar üst üste gidiyorlar. Benim önerim Yomra ve Arsin’i ayrı ayrı araçlarla taşırsanız Sürmene ve Araklı da ayrı taşınır. Hiç olmazsa yaz sezonunda insanlar daha rahat etmiş olurlar diye düşünüyorum” dedi. Gümrükçüoğlu ise, “Bu hem araç sayısı hem personel maliyeti ile alakalı. Ona bakalım, gayret edelim. Ne yapabiliriz, ne yapamayız diye. Ama bütün bu çerçevede bunlarda dikkate alınarak bütün bu dediğimiz mahsurlar dikkate alınması halinde o ilçenin bu talebine bakılır. Bakma cihetine gideriz” diye cevap verdi. 

 

Son Güncelleme: 10.05.2016 21:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com