30 Haziran 2016 Perşembe 20:41
Trabzon İftarda Buluştu

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Büyükşehir iftarı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun katılımı ile gerçekleşti. 

Yoğun bir katılımın olduğu iftar programı gün icerisinde yağan yoğun yağış nedeniyle Yavuz Selim Sahasında 19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda yapıldı. İftardan önce kur'an tilaveti ile başlayan programda ezanın okunmasıyla beraber katılımcılar toplu halde oruçlarını açtılar.

Programa Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ve davetliler katıldı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu konuşmasında şu açıklamalara yer verdi; 
“Rahat evlerimizde açabilecek olmamıza rağmen buraya teşrif etmeniz nedeniyle biz sizlere şükranlarımızı teşrif ediyoruz. Dışarıda bir bu kadar daha misafirlerimizin olduğu bütün dünyaya ve Türkiye’ye Trabzon’da ramazan barıştır kırgınlıkların kaldırıldığı aydır. Herkesin birbirilerimizin kucakladığımız aydır. İşte daha dün gece hunhar katiller tarafından insanlar katledilirken bu verdiğiniz mesaj bütün dünyada yerini bulacaktır. Zamanlarını ayırıp bizzat himayelerinle şehir iftarlarına Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanı Süleyman Soylu’ya tüm siyasilere şükranlarımı sunuyorum” 

Trabzon Valisi Yücel Yavuz ise yaptığı konuşmasında, “Bu güzel ortamda hepinize saygılarımı sunuyorum. Ramazan ayı mübarek bir ay manevi iklimin yüksek olduğu bir ay inşallah tuttuğumuz orucun kabul olmasını diliyorum tebrik ediyorum” 

fotogaleri-banner-059.png

BİR ÇOK İFTAR SOFRASINA ATEŞ DÜŞMÜŞTÜR 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu katılımcılara teşekkür ederek, “Trabzon’umuzun çok kıymetli valisi bugün bu güzel topluluğu güzel insanları çocuklarıyla aileleriyle büyükleriyle bir arada yapma gayreti olmasına. Hava muhalefetine rağmen burada bizi bir araya getiren çok değerli Büyükşehir belediye başkanımız il başkanımız sivil toplum örgütleri başkanları. Belediye başkanlarımız hanımefendiler. Her biri bugün bu akşam bu güzel iftarda ellerine semaya açarak ülkemizin birliği için ülkemizin yarınları için dua eden çok kıymetli hemşerilerim. Bu iftar sofrasında sizlerle bir araya olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Ülkemizde ve dünyada olup biten hadiseler sizlerde takip ediyorsunuz önceki gün bir terör hadisesinin acısını birlikte hissettik. Elbette acılar yüreğimizi dağlamaktadır. Bir çok iftar sofrasına birçok ocağa bu mübarek günlerde ateş düşmüştür. Ancak bunun bir insanlık mücadelesi olduğunu bilerek bu zulme büyük bir metanet gösteriyoruz. Terör tüm dünyayı tehdit eden bir olaydır. Bunun plancıları Ortadoğu’da kimsenin güçlü olmasını istememektedir. Ülkemiz bir ateş çemberiyle çevrelenmek istenmektedir. Türkiye’yi etkisizleştirerek hakka adalete etkileyerek bu bölgeyi istedikleri gibi idare etmek istiyorlar. Türkiye bu hazırlanmış olaylardan hep metanetle hep sabır göstererek güçlü çıkmıştır. Bundan sonra teröre karşı kararlı duruşundan milletimizin devletimiz asla taviz vermeyecektir” 

‘TRABZON İNSANI ZENGİNLEŞSİN DİYE ÇALIŞIYORUZ’ 
“Trabzon her zaman her noktada bizim zihnimizde hep mesaimizde yer almaktadır. Ne yapıyorsak bu millet için bu güzel şehir için yapıyoruz. İstiyoruz ki bu şehrin çocukları başka şehirlere gitmesin iş imkanı oluşturalım bir çok projenin başlangıcı önümüzdeki 3.5 yıllık çalışmaları tamamladık ve gerçekleşmeye devam ediyoruz. Bir taraftan belediyelerimiz hükümetimiz teşkilatlarımızla süresi geldiğinde bize verilen emaneti anlımız açık bir şekilde getirmeye çalışıyoruz. İstiyoruz ki Trabzon’da öyle bir şehir hastanesi yapalım ki hem bölge insanı hem coğrafya insanlar bu şehre akın etsinler. İstiyoruz ki ikinci üniversitede rahat bir şekilde okusunlar. Şehrimize gelen çocuklar tertemiz havasında güvenle huzur içerisinde yaşasınlar. Güney Çevre Yolu’ndan Erzincan demiryolumuzla yeni havalimanımız ile ticaretimiz gelişsin insanlarımız zengileşsin. İstiyoruzki yatırım adası ve OSB’lerde fabrikalarımız çalışsın. Turizm gemilerimiz önde gelen bir şehrimiz olsun. Dünya medeniyet mirasını Trabzon’da toplayalım ihracat edelim. Bugün çok şükür 5 milletvekilimzi ile mecliste güçlü bir şekilde temsil edilmektedir. Bu projeleri ciddi bir şekilde takip etmekteyiz. Akyazı Stadımız bitmek için gün sayıyor. Zigana Tünel’nin temelini atacağız muhteşem yatırımlar bölge çoğrafyamızın yarına ait umudunu katlayacak bir yatırımla yarına atılım atacağız. Bir taraftan Akçaabat Şinik OSB arazi tahsizleri birlikte yapıldı. Bu bütün proejeler Trabzon’un değerli insanları gelişsin, zengileşsin diye” ifadelerini kullandı

Son Güncelleme: 30.06.2016 21:07
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com