14 Aralık 2012 Cuma 11:52
Trabzon Trabzon Olalı Böyle Proje Görmedi

YILDIZ MyWORLD RESİDENCE TRABZON, BÖLGENİN KONUT ANLAYIŞINI DEĞİŞTİRİYOR 

TRABZON- Trabzon’un Pelitli beldesinde bulunan Avrasya Üniversitesi ve Hayri Gür Kapalı Spor Salonu’nun hemen üstünde bırakın Trabzon’u, Türkiye’nin 75 ilinde eşi emsali olmayan bir inşaat projesine start verildi. Bin 200 dairelik alanda ilk etapta 111 daire yapılıyor. 9 bloktan oluşacak olan sitenin 7 bloğu rezidans daire, 1 bloğu VIP, 1 bloğu ise ultra VIP. Rezidans ve VIP daire kavramlarına bambaşka bir bakış açısı kazandıran YILDIZ MyWORLD RESİDENCE TRABZON’daki daireler lüksün çok ötesinde olacak. Trabzon’da eşi olmayan bir çevre düzenlemesi, sosyal ve yaşam alanları ile satışa sunulacak dairelerde yok yok. Her dairenin mutfakta, salon ve banyosunda televizyonlar, banyoda jakuzi, marina yat, kapıda araba… Evet evet yanlış okumadınız. YILDIZ MyWORLD RESİDENCE TRABZON’dan daire alanın marinada yatı, kapıda arabası olacak. Ve bunlardan çok daha fazlası… Trabzon’da inşaat sektörünün şeklini değiştirecek, müteahhitleri şaşkına çevirecek olan projenin ayrıntılarını Yıldız İnşaat’ın ortaklarından Fatih Yıldız’la konuştuk. Biz sorduk, Fatih Yıldız Trabzon’un parlayan yıldızı olacak olan projeyi en ince ayrıntılarına kadar anlattı…

İLKHABER: Fatih Bey önce kendini tanıtır mısınız bize?

YILDIZ: Trabzon’un Çaykara ilçesinde 1977 yılında doğdum. İlkokulu Çaykara’da, ortaokulu Trabzon’da okudum. İmam hatip lisesi mezunuyum. İnşaatlara yabancı değiliz, sülalemizin yüzde 60’ı ekmeğini inşaat işlerinden çıkarır… (Burada duraksıyor, “Rahmetli babam geldi aklıma, bu dünya boş dünya” diyor) İnşaat işlerine rahmetli babamın yanında başladım. İnşaat malzemeleri sattık, inşaatlarda çalıştım. Sonra başka bir inşaat şirketinde çalıştım, bir süre çalıştıktan sonra helalleşerek ayrıldım. Ondan sonra inşaat yapmaya başladım. İnşaat yapımında ilk projemiz Trabzon Polis Okulu’nun üstündeki işimiz oldu. 3 yılda bitecek olan projeyi 1 yılda bitirdik.

İLKHABER: Kaç bloktu o proje?

YILDIZ: 4 blok, toplam 49 daire. Artı 500 metrekare de iki tane bina. 1 yıl 1 ayda bitti bunlar. Şuan orada sadece doğalgazda bir sorunumuz var, daha doğalgaz gelmedi. Onun haricinde hiç bir sıkıntımız yok. Ondan sonra Ankara’ya geçtik. Biz iki ortaklı şirketiz birimiz Osman Arslan diğeri de ben Fatih Yıldız. Ankara’da iki yerde şantiyemiz var. Biri Eskişehir yolu üzerinde, diğeri İstanbul yolu üzerinde. Bunlarda aynı şekilde lüks daire şeklinde oluyor. Tamamıyla lüks daire. İstanbul yolu üzerinde olan projemiz diğer dairelerden bir üst modelde yapıyoruz. Ankara’da şuan 3. bir yer araştırıyoruz. Oradaki projemiz de villa daire olacak, yani 300 metrekare bir daire içerisinde fitness centerı, saunası, özel asansörü tamamıyla elektronik daireler tasarlıyoruz. Bunu Ankara’da yapacağız.

KATALOGLARA BİLE 60 BİN TL HARCADIK

Ankara’da inşaatlarımız sürerken Trabzon’daki bu projemiz için işe koyulduk. ‘Burada farklı işler yapalım’ dedik. ‘Farklı olalım, hem site farklı olsun hem sosyal aktiviteleri farklı olsun hem de dairenin üçgeni farklı olsun’ dedik. 4 ay bu proje üzerinde çalıştık. 60 bin liraya yakın sadece katalog parası verdik. Kataloglarımız çıktı, bunları dağıtmadan dedik ki ‘bu böyle olmaz’. Örneğin ‘dışını çam giydirme yapalım’ diyoruz katalogları iptal ediyoruz, geri gönderiyoruz, yenileri geliyor, bu sefer kapılarda değişiklik yapmaya karar veriyoruz. İşte geliyor kapıları, dolapları beğenmiyoruz tekrar geri gönderiyoruz. Burada 3 bin 4 bin katalogdan bahsediyoruz yani. Bu proje için sadece kataloglara 60 bin TL harcadık yani. Gerisini siz düşünün… Eksiğimiz yok mu? Muhakkak ki eksiğimiz var. Mesela kapılar için halen araştırmalarımız devam ediyor.

İLKHABER: Dairelerin giriş kapılarından mı bahsediyorsunuz, yoksa iç kapılardan mı?

YILDIZ: İç kapılardan, oda kapılarından yani… Şuan yine araştırma içerisindeyiz, ‘elektronik kapıları evin içerisine nasıl yerleştirebiliriz’ diye araştırma yapıyoruz. Ve büyük ihtimalde hepsini otomatik kapı yapacağız.

TRABZON’UN EN LÜKS YAŞAM ALANI KURULUYOR

Burada yapmakta olduğumuz sitemizin kapısına kadar dolmuş geliyor. Açık kapalı yüzme havuzu, açık kapalı otoparkı, çocuk parkları, bayanlara ayrı erkeklere ayrı fitness centerlarımız, saunalarımız, lokallerimiz olacak. Ondan sonra peyzaj düzenlemeleri ile yürüyüş parkurları, şömine alanları yapacağız. Etrafı tamamen kapalı olacak. Dışarıdan içeri kimse giremeyecek şekilde. Sadece kulübelerden giriş olacak. Güvenlik üst düzeyde olacak. Daire içlerine girdiğimiz zaman da daire içlerimiz çok farklı. Dolaplarımızda televizyon, telefon, mikro dalga fırın, davlumbaz olacak.

İLKHABER: Bunlar nerelerde var?

YILDIZ: Mutfakta. Mutfak dolabına monteli olacak. Biz burada şimdi şunu söylemiyoruz: Granitiymiş, mermeriymiş, perdesi falanmış, bunlar zaten mevcut olacak. Biz şimdi artıları söylüyoruz. Mutfak dolabımız krom aksesuar olarak da tamamıyla her şey mevcut. Çünkü bayanlar çok özen gösteriyor mutfağa. Salona geldiğimiz zaman, şömine, 106 ekran televizyon, kliması olacak. Bunları biz monte edip daireleri teslim edeceğiz.

İLKHABER: Televizyonları da siz mi teslim edeceksiniz?

YILDIZ: Evet monte ediyoruz. Artı salonlarımız spotlu aydınlatmalar var. Salonunuzu mavi, kırmızı, yeşil, mor yapabiliyorsunuz. Artı olarak onların içerisin de bir de sinema sistemimiz var. Prizlere bastığımız zaman, DVD’ye sadece CD’yi koyuyorsunuz. Televizyon direk sinema sistemine geçiyor. Televizyonu açıyor, DVD’yi açıyor. Sinema sisteminin kolonları var ya onlara direk ses gidiyor, açıyor yani. Hemen yan tarafın da bir düğme daha var perdemizi aşağı indirebiliyoruz. Perdemizi sağa sola çevirebiliyoruz açabiliyoruz.

İLKHABER: Perdelerde mi düğme ile açılacak?

YILDIZ: Evet perdeleri tuşla hareket ettirebiliyoruz. Daha dur bitmedi özelliklerimiz. Daha sonra yatak odasına geliyoruz. Yatak odasında sauna salonlarımız var, televizyonumuz monteli. Yatak odasında sadece yatağı teslim etmiyoruz yani. Daha sonra ikinci bir odaya giriyoruz. Soyunma kabinlerimiz ve ebeveyn odamız var.

İLKHABER: Yatak odasında ayrıca iki tane daha oda mı var?

YILDIZ: İki tane de ayrı oda var evet. Ayrı ayrı bağımsız birbirinden. Banyomuza girdiğimiz zaman farklı, emsallerinden  farklı. Girişte havalandırma sistemi devreye giriyor. Banyomuz da aydınlatma sistemimiz var. Ayrıca özel letler ile aydınlatmamız var. Banyo dolabımızın içerisine gizli çöp kovamız var. Bir de yaşlılar için de elektronik dolabımız, var aşağı yukarı kalkabiliyor. Yükseklik ayarı tuşla yapılıyor. Yaşlılar rahat edebilsin diye...

3.20121214115751.jpg

HER BANYODA JAKUZİ JAKUZİNİN KARŞISINDA PLAZMA TELEVİZYON ALTINDA BUZDOLABI

Banyomuz da iki kişilik jakuzimiz var. jakuziye yaslandığımız zaman karşımızda 56 ekran plazma TV televizyon var. Jakuzinin altında mini buzdolabı da var.

İLKHABER: Bu saydıklarınızın hepsini siz mi yerleştiriyorsunuz evlere?

YILDIZ: Bunların hepsini biz monte ediyoruz. Mini buzdolabının yanı sıra telefonumuz var banyoda. Artı saç kurutma makinesi var. Tamamıyla monte ediyoruz bunları banyo dolabına. İşte bu sebeplerden dolayı bu projemize çılgın proje diyorlar.

İLKHABER: Peki ilk etapta kaç daire yapacaksınız buraya?

YILDIZ: İlk etapta 9 blok, 111 daire yapacağız. 14 dükkân, 14 tane de sosyal aktivite alanı olacak burada, fitneesı olsun çocuk parkı olsun hepsi olacak.

İLKHABER: Trabzon’daki en iyi site sizin yapacağınız site olacak sanırım.

TRABZON’DA EMASLİ YOK

YILDIZ: Kesinlikle öyle olacak. Bu sitenin bir tane daha emsali yok Trabzon’da. Şunu da rahatlıkla diyebilirim ki, Türkiye’nin 81 vilayetinin 75’inde yapılan projelerden daha iyisini, en lüksünü Trabzon’da yapıyoruz.

İLKHABER: Trabzon’da bu kadar lüks daireler yapmaktansa, daha standart daireler yapmak, daha fazla kar kazandırmaz mıydı?

YILDIZ: Farklı olmak istedik. Herkes gibi olmak istemedik. Tek gayemiz, tek maksadımız bu. Para kazanmak için bu işe girmedik, farklı olmak istedik. Farklı proje zaten size para kazandırır. Bizim tek gayemiz faklı bir iş yapmak, farklı bir ortam yaratmak. Ben inanıyorum ki şurada bir seneye kalmaz bütün projeler üç aşağı beş yukarı böyle olacak Trabzon’da. Trabzon’da dairelerin sistemleri değişecek. Şimdi adam rezidans daire yapıyor, içi bomboş bir şey. Normal daireden farksız. Hiçbir aktivite yok, hiçbir özelliği yok, sadece metre karesi büyük başka hiçbir özelliği yok. Şimdi o rezidans daireler dolacak. Nasıl dolacak? Adam rezidans daire yapıyorum diyorsa içine bizim yaptıklarımızın aynısını koyacak… Artı bizim VIP dairelerimiz var, her biri 336 metre kare. Yine aynı burada yapacağız.

VIP DAİRE ALANA MARİNADA YAT, KAPIDA ARABA HEDİYE…

İLKHABER: Burada ilk etapta yapacağınız 111 dairenin kaçı VIP?

YILDIZ: 9 boloğun biri VIP, biri ultra VIP olacak. VIP daireler 336 metrekare. VIP bloğunun 12 metrelik yatı var. Yatı biz alıyoruz, marinaya bağlıyoruz. VIP dairelerin sahipleri istedikleri zaman kullanacak. VIP taşıtları var, aracı biz alıyoruz. Kapıda duracak. VIP dairede oturanların misafiri geldiğinde gidip havaalanından, otogardan alıp gelecek. Bunlar ücretsiz olacak tabi. Yine VIP dairelere özel nakil aracı var. VIP dairede de oturanın hastasını bu nakil aracı taşıyacak.

NEREDE OLURSAN OL EVİNİ İPED İLE YÖNETECEKSİN

VIP dairelerin tamamı akıllı elektronik. Akıllı ev tarzın da oluyor. Sana iped veriyoruz, bu iped ile nerede olursan ol kapıları açıp kapatabiliyorsun, Camını açabiliyorsun, daireyi havalandırabiliyor. Mesela yağmur yağıyor, cam açıksa camını kapatabiliyor. Dairenin içerisindeki çelik kapıyı açıp alt kapıyı açıp misafirinizi davet edebiliyorsun. Tatile gittiğin zaman bir tuşa basıp evden çıkıyorsun, o tuş sadece buzdolabını çalıştırıyor geriye kalan bütün elektriği kesiyor. Çok çok farklı özellikleri var bu dairelerin. 

İLKHABER: Şimdi sizden bir VIP daire alanın kapısın da aracı olacak, havaalanın da otogara gidip misafirleri alacak bu araç. Marinada yat olacak VIP dairede oturanlar kullanacak. Doğrumu anlamışım.

YILDIZ: Evet aynen böyle olacak. 12 metrelik yat olacak marinada duracak. VIP bloğuna ait olacak.

İLKHABER: Çok güzel bir şey, Trabzon için süper lüks. Mevcut 111 dairenin dışın da başka projeler düşünüyor musunuz buraya?

YILDIZ: Burada toplam alanda bin 200 daire düşünüyoruz. 111 daire ilk etapta yapılacak. Burada ilk olarak önümüzü göreceğiz. Bizim projemize ne kadar rağbet olduğunu göreceğiz. O belirleyici olacak devamı için.

İLKHABER: Rağbete göre bin 200 daireyi de tamamlayacaksınız. Peki, biraz da fiyat konuşalım; Fiyatlar nasıl?

1.20121214115704.jpg

YILDIZ: Rezisdans daireler şu an alan için 200 bin TL’den başlıyor. VIP dairelerimiz 300 bin liradan başlıyor. Ultra VIP’ler 700 bin lirandan başlıyor.

İLKHABER: Ultra VİP kaç daire olacak?

ŞİMDİ ALAN 100 TL KAR EDECEK

YILDIZ: Onlar toplam da bir blok olacak. VIP bir blok, bir de ultra VİP olacak onlarda bir blok olacak. Fiyat olarak da rezisdans daireler 200’den başlıyor şuan 260’a kadar çıkıyor kat farkı ile. 300’den başlıyor 350’ye kadar gidiyor VİP dairelerimiz, 700’den başlıyor 900’e kadar çıkıyor ultra VİP dairelerimiz. Bunlar bir aylık geçerli fiyatlar. Şöyle söyleyeyim: şu an buradan daire alan inşaat bittiğinde 100 bin TL kar etmiş olacak. İnşaatlar bittiğinde dairelerimizin hepsini, şuanki fiyatın 100 TL üzerinden satacağız.

İLKHABER: Yani diyorsunuz ki bu daireler bittiği zaman en ucuzu 300 bin TL olacak. Şimdi alabilen 100 bin lira kar yapacak.

YILDIZ: Kesinlikle öyle olacak. İnşaat halindeki fiyatla yapıldıktan sonraki fiyat elbette değişecek. Buda tabi rağbete bağlı olacak.

İLKHABER: Peki daireler çevre düzenlemesi ile birlikte tam olarak ne zaman bitecek?

YILDIZ: Polis Okulu’nun üstünde yaptığımız projemizde 3 yıl sözleşmemiz vardı. 1 yıl 1 ayda bitirdik teslim ettik. Buraya da 3 yıl dedik. Allah kaza, bela musibet vermediği sürece Allahu Teala isterse biz burayı 2 yılda bitiririz.

İLKHABER: Yani 2015 yılının başın da proje bitmiş olacak.

YILDIZ: Allah izin verirse öyle olacak.

İLKHABER: Fatih Bey çok teşekkür ediyoruz. Trabzon’a gerçekten de mükemmel bir proje kazandırıyorsunuz. Trabzon için çok sevindirici bir durum. Bizim sormayı unuttuğumuz sizin okurlarımıza söylemek istediğiniz bir şey var mı?

YILDIZ: Sadece şunu söylemeliyim: Onları farklı olmaya davet ediyoruz.

 

Son Güncelleme: 19.12.2012 16:56
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com