27 Mayıs 2016 Cuma 13:51
Trabzon'da 130 Kişi Hakemliğe Soyundu

Türkiye Futbol Federasyonu Hakem ve Gözlemciler Derneği (TFFHGD) Trabzon Şubesi tarafından hakem kursu açıldı. 130 kişi hakemlik için başvuruda bulunurken, 8’inin bayan olduğu bildirildi. Başvuru yapanlar Bölgesel Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Yaylı ve İl Hakem Kurulu Başkanı Hasan Emirzeoğlu tarafından dün mülakata alındı. Mülakatı başarıyla geçen adaylar, 3 günlük kurs gördükten sonra aday hakemi olarak görev almaya başlayacaklar.

130 ADAYIN 8’İ BAYAN!
Çok fazla müsabakalarımızın olduğunu ve hakeme ihtiyaç duyduklarını için böyle bir kurs açma gereği duyduklarını ifade eden İl Hakem Kurulu Başkanı Hasan Emirzeoğlu, “Hakeme ihtiyacımız olduğundan Türkiye Futbol Federasyonu’na dilekçe yazdık. TFF’den ‘kurs açabilirsiniz’ diye yanıt aldıktan sonra duyurular yaptık. Yaptığımız duyurular sonrasında 8’i bayan olmak üzere 130 hakem adayı başvurdu. Başvuru yapan adayları mülakata aldık” diye konuştu.

3 GÜNLÜK BİR KURS VAR
Emirzeoğlu, “Mülakatı geçen hakem adayları, 27-28-29 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan kursta teorik ve pratik eğitim görecekler. Kurs sonrasında başarılı olan adaylar gerekli evrakları tamamladıktan sonra “aday hakem” olarak hakemliğe ilk adımlarını atacaklar. Aday hakemler 16 yaş ve altındaki gruplarda maçlara çıkabiliyorlar. İnşallah bu seminer sonunda Trabzon ve Türkiye futboluna önemli katkılar sağlayan hakemler yetiştiririz” dedi.

(İlkhaber / İsmail DÜZGÜN)

Son Güncelleme: 27.05.2016 14:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com