07 Mayıs 2016 Cumartesi 10:39
Trabzon'da Büyük Zirve!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Enerji Piyasası Denetleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, Elektrik Dağıtım Hizmetleri Dernedği (Elder) ve 300 katılımcının yer aldığı 9. sektör toplantısı Trabzon'da yapılıyor.

Yoğun katılımla gerçekleşen toplantıyı çok sayıda  basın mensubu da takip ediyor.

BİZİM DEDİĞİMİZ DEĞİL KAMUNUN NE DÜŞÜNDÜĞÜ ÖNEMLİ
Elder başkanı Nihat Özdemir toplantıda yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Sektörün tüm paydaşları ile sorunlara çözüm üretmek için toplantılarımızı düzenliyoruz. Ülkemiz için en iyisini bulmaya çalışıyoruz. Sayın bakanımızla gerçekleştireceğimiz ilk toplantımız. Enerji Bürokrasisinde değişimler oldu. Bu değişimin sektöre yeni bir dinamizm getireceğine inanıyorum.

Son 10 yılda dünyada ülkemizde çok büyük değişimler oldu. Petrol fiyatları 2008 yılımda 140 dolar ile zirve yapmışken günümüzde 30 doların altına indi. Uluslararası bir değişim yaşadık beklide dünya tarihinin en büyük krizine şahitlik ettik. Ekonomik kriz siyasal krize dönüştü ve Avrupa Birliği’nin varlığının tartışıldığı duruma geldi.

Her gün şehit haberleri ile içimiz yanıyor. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet ve yakınlarına sabırlar diliyoruz. Terörün bitmesinin sağlayacağı katkıları görüyorum. Türkiye’nin yakaladığı ekonomik başarı geleceğimiz hakkında önemli verileri ortaya koymuştur. Ekonomideki olumlu gelişmeler yatırım ortamına yansımız ve doğduran en fazla yabancı yatırım gerçekleşmiştir. Son 10 yılda kurulu gücümüz 75 milyon Megawatta ulaşmıştır. Yatırım ortamının iyiliği kadar kamu kurumlarının yarattığı güven ortamı etkili olmuştur. Türkiye kamunun yol göstericiliği ve özel sektörün dinamizmi ile büyük bir atılım göstermiştir. Gelinen u mesafeyi bir maraton koşusunun ilk kilometreleri olarak görülmektedir.

Elder dağıtım sektörünü temsil eden Sivil toplum örgütüdür. Sektörün üretimden satışına tüm faaliyetlerinde yatırımları olanlar olarak en fazla olumsuzluklardan biz etkileniyoruz. Kamuoyundaki tüm tartışmalara rağmen iletim çok daha kaliteyi bir şekilde yürütülmektedir. Şebekeye daha fazla yatırım vatandaşımıza ve çalışanlara daha iyi koşullar sunulmaktadır.

Her zaman can ve mal güvenliği etkileyen yatırımları ön plana almaktayız. Sosyal medya ve internet tabanlı akıllı uygulamalarla tüketicilerin bilgilendirilmesine önem vermekteyiz. Kamu dönemine göre daha iyi durumdayız. Ama bunların yeterli olmadığını bilmekteyiz. Sektörümüzdeki iiş kazalarını OICD ortalamalarına çekmeyi hedeflemekteyiz.

Bir diğer temel konu kayıp kaçak sorunudur. Kamuoyunun bu konudaki düşüncesini yaşanan gelişmelere rağmen değiştirmek mümkün olmamıştır. Biz bir yandan işimizi daha iyi yapmaya çalışırken dönüşümlere de ayak uydurmaya çalışmaktayız. Daha çok yolumuz var. Bizim ne dediğimiz değil tüketicilerin neye inandığı önemlidir. 

Son Güncelleme: 07.05.2016 10:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com