21 Eylül 2016 Çarşamba 15:01
Trabzon’da Dilencilere Geçit Yok

Karadenizinsesi.com / Aleyna BAYRAM - Trabzon Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısı gerçekleştirildi. Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi, Eylül ayı toplantıları bugün devam etti. Başkan Vekili Seyfullah Kınalı'nın başkanlığında toplanan Belediye Meclisinde, Suriyeli Dilenciler ve Trafik sorunu gündem oldu.  "Zabıta Dairesine Motosiklet alınması" ile ilgili madde mecliste tartışma yarattı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesine motosiklet alınmasına karşı çıkan İsmail Hakkı Küçükali, "Zabıta'ya motosiklet alınmasını gereksiz buluyoruz. Daha önce de alındı onlar duruyor. Bu madde daha önce de gelmişti reddetmiştik" ifadelerini kullandı.

Trafik Ve Acil Müdahale Olan Yerlerde Kullanılmak Üzere Araçlar Motorlar Alınması Konusunda Oylama kabul edildi.

Meclis sıralarından gelen tepkiler üzerine açıklama yapan zabıta müdürlüğü; ‘Daha önceden motorları kullanabilen personellerimiz yoktu şimdi var. Onun için 2 tane motosikletin alınmasına karar verildi.’dedi.

Ortahisar Belediye başkanı Ahmet Metin Genç dilencilerin özellikle turizmi olumsuz etkilediğine değinerek, ‘Yaz mevsiminde şehrimizdeki turizmi de dikkate aldığımızda özellikle Suriyeli dilencilerin zabıtalarımız tarafından denetlenmesi gerekiyor. Bizde Ortahisar Belediyesi olarak alınmasını doğru buluyorum. Zabıtanın motosikletlerle dilencilere hızlı ve ciddi bir şekilde müdahale katkısı olacağına inanıyorum. Hatta daha fazla alınması ve daha fazla personelin bu şekilde eğitilmesi gerekiyor. Vali beyle görüşmemizde bu konu üzerine değinmiştik. Ortahisar belediyesi ve büyükşehir belediye başkanlığına gelen şikâyetlerin ciddi bir şekilde değerlendirilecektir. Camilerin ve kavşaklarda dilenilmesi konusunda ciddi şekilde rahatsızız. Ama dilenirken yakalama koşulu var. Gönderiyoruz ama gönderdiğimiz zaman geri dönüyorlar. Dilenciler konusunda çok radikal kararlar aldık. Radikal bir uygulama başlatıyoruz.’ dedi.

Son Güncelleme: 21.09.2016 16:41
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com