27 Mart 2016 Pazar 10:25
Trabzon'da Doktora Silahlı Tehdit!

Trabzon’un Ortahisar İlçesi Boztepe Mahallesi’nde eczacı kalfası, kendisini odasına almayan ve reçete yazmayan doktorun odasını bastı. Masasına silah koyduğu doktoru tehdit eden kalfa gözaltına alındı.

SİLAHI MASAYA BIRAKTI HESAP SORDU
İddiaya göre Trabzon’un Boztepe Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi’ndeki odasında hasta bakan Aile Hekimleri Genel Başkan Yardımcısı Doktor Hasan Eraydın’ın odası eczacı kalfası O.K. tarafından basıldı. O.K.,önce Eraydın’a kendisini odasına neden almadığını ve reçte yazmadığını sordu. Bu sırada kalfa O.K. belinden çıkardığı tabancayı doktorun masasının üzerine koydu. 

DOKTOR POLİSTEN YARDIM İSTEDİ
Silahla tehdit edilen Hasan Eraydın, eczacı kalfasını odasından kovduktan sonra polisi arayarak yardım istedi. Taksim Polis Merkezi ekipleri doktoru tehdit eden eczacı kalfasını çalıştığı eczanede gözaltına aldı. İddiaları reddeden O.K. silahının olmadığını söyledi. Türk Sağlık- Sen doktora yönelik tehdidi kınadı. Trabzon Şube Başkanı Mustafa Serdar “Eraydın’a yapılan bu tehdit bizi derinden üzdü. Bir an önce bu şiddetin önüne geçilmesi ve bunun için için yasa çıkarılması gerekiyor. Aile Sağlığı Merkezleri’nde güvenlik görevlileri yer almalı ve önlemler arttırılmalı. Maalesef saldırıyı gerçekleştiren kişi de bir sağlık çalışanı. Bu kişinin eczanede kalfa olması ayrıca üzüntü vericidir” dedi.


(İlkhaber / Onur ŞAFFAK)

Son Güncelleme: 27.03.2016 10:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com