04 Mayıs 2016 Çarşamba 09:59
Trabzon'da Miraç Kandili'nde Hem Meclis'te Hem De Sokakta Kavga

Ortahisar Belediye Meclisi 2. oturumu büyük bir gerginliğe sahne oldu. Gerginliğin nedeni ise AK Partili Başkanvekili Seyfullah Kınalı ile CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Erdem arasında yaşanan asansör kavgası oldu. Meclis’te yoklama alındığı sırada CHP’li Meclis Üyesi Cahit Erdem, Başkanvekili Kınalı’ya el işareti ile ‘Seninle hesaplaşacağız’ diyerek seslendi ve soluğu Kınalı’nın yanında aldı. İkili arasında yaşanan sert tartışma fiziksel müdahaleye dönüşmeden güvenlik görevlileri ve Meclis üyeleri araya girdi.
 

HEM TEKME ATTI HEM KÜFRETTİ
CHP’li Meclis Üyesi Erdem’in iddiasına göre, Seyfullah Kınalı, Erdem’in asansöre binmesine engel olarak hem küfretti, hem de ayağıyla tekme attı. Meclis’te konuşan Erdem, “Terbiyesiz herif, asansörde söylediklerini söyle. Vur, vur, vur. Arkadaşına ana avrat küfrediyorsun ayıptır. Bana attığın iftiralar ayıp ya ayıp. Buradaki arkadaşlara saygımdan sesimi çıkarmadım. Asansöre bindirmeyecek, ayağıma tekme atıyor. Bu nasıl Meclis üyesi? Benim onunla bir problemim yok” dedi. Erdem’in bu sözlerine Kınalı, “Sen kimsin de sana hakaret edeceğim, değmezsin bile” diyerek karşılık verdi.

mecliste-kavga-sokakta-kavga.jpg

ASANSÖRE ZORLA BİNDİ
Başkanvekili Kınalı ise olayı, “Başkan ve başkanvekilinin kullandığı asansöre zabıtayı da zorlayarak bindi ve bana dönerek ‘Seninle hesaplaşacağız’ dedi” sözleriyle anlattı.

SOKAKTA KAVGA VAR!
Dün ayrıca Uzunsokak’taki Kaymakamlık binası önünde de 4 vatandaş yumruk yumruğa etraflarındaki kalabalığa aldırış etmeden kavga etti. Kavganın yol verme mevzusundan çıktığı öğrenildi. Tekme ve yumrukların havada uçuştuğu kavga esnafın araya girmesiyle son buldu.

mecliste-kavga-sokakta-kavga2.jpg

(İlkhaber / Meryem AKGÜN)

Son Güncelleme: 04.05.2016 10:24
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com