08 Nisan 2016 Cuma 17:57
Trabzon'da PKK'ya Bağış İddiasına Sert Kınama!

Trabzon’da gündeme bomba gibi düşen şehirde bir derneğin PKK’ya para topladığı yönünde iddialara açıklama geldi.
 

Halkın bağışlarına karşılık ‘Terör Mağdurlarına Hizmet ve Dayanışma Derneği’ adı altına makbuzun kesildiğine yönelik derneğin Trabzon – Rize Yetkili Personeli Muammer Yurtkuran’dan açıklama geldi. 

Yurtkuran yaptığı açıklamada, Trabzon il Dernekler Müdürü Salih Seyyar’ın ‘Şehit ve gazilerimizin adını anıp halkımızın milli duygularını sömürüyorlar’ ifadelerini ve Türkiye Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Seyyah Sağıroğlu’nun ise, “Toplanan paralar ne yazık ki direk PKK ve destekçilerine gidiyor. Halkımızın bu kişilere itibar etmesin” sözlerine kınadı. 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Ankara Valiliği ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan izin yetki belgeleriyle bağışların toplandığının altını çizen Yurtkuran şu ifadelere yer verdi; “1 yıldır Trabzon ve Rize’de Terör Mağdurları Hizmet ve Dayanışma Derneğinin yetkili personeli olarak şehitlerimiz gazetesini satmaktayım. Bu yaptığım çalışmaları Trabzon ve Rize Valilikleri emniyet güvelik büro amirlerine bilgileri dilekçe verilmiştir. Trabzon Dernekler başkanının bilgisi vardır. Terör Mağdurları Hizmet ve Dayanışma Derneği’nin makbuzlarını kesmekteyim. Derneğimizin bünyesinde 13 tane şehit asker ve polis çocuğu eğitim ve burs görmektedir. 64 tane de çocuk sırada beklemektedir. Ben Trabzon Araklılı Yeşilce Köyü’ndenim. Ankara Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü tarafından alınan resmi belgeyle biz 'Şehitler Gazetesi'ni satmaktayız. Gerekli resmi evraklar elimizde. Türkiye Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Seyyah Sağıroğlu’nun yaptığı PKK’ya destek verdiğimiz konusunda söylemlerini kınıyorum. Ve kendisinden bir özür bekliyorum. Bir Trabzonlu olarak PKK’ya destek vermeyeceğimizi herkes bilir. Bu durumdan üzgünüz. Vatandaşlarımızın gönlü rahat olsun çalışmalarımız yerine ulaşmaktadır”

(61Saat)

 

İLGİLİ HABER
107526.jpg

Son Güncelleme: 08.04.2016 18:01
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com