27 Nisan 2016 Çarşamba 13:21
Trabzon’da TEOG Heyecanı

Öğrenciler, bugün yapılan birinci oturumda Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden, 28 Nisan Perşembe günkü ikinci oturumda ise Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek. Sınav süresi her ders için 40 dakika olacak. Her derse ait sınav süresinin tamamlanmasına 5 dakika kala öğrenciler sınıftan çıkarılmayacak. Her ders sınavı tamamlanana kadar özel eğitim tedbiri olan öğrenciler hariç sınıfta en az iki öğrencinin kalmasına dikkat edilecek.

"BU SEFER SORULAR ZORDU"

Trabzon'un Ortahisar ilçesindeki Cumhuriyet Ortaokulu'ndaki 8. Sınıf öğrencisi Hasan Emre Kara, çok hazırlanmasına rağmen zorlandığını belirterek, "Matematik bu dönem zordu. Geçen yılın sorularına bakmıştım onlar daha kolaydı. O yüzden ben umutlu değilim çok yanlışım çıkacak. İlk dönemde yanlışlarım azdı ama bu dönem daha çok çıkacağını tahmin ediyorum. Çok hazırlanmıştım ama sorular zordu" dedi.

Okul önünde bekleyen veliler ise çocuklarının çok çalıştıklarını belirterek, TEOG sınavının sonuçlarının ardından çocuklarının hedeflerini belirleyeceklerini söylediler.

Trabzon’da TEOG Heyecanı

Son Güncelleme: 27.04.2016 13:23
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com