02 Eylül 2016 Cuma 11:01
Trabzon’da Yolsuzluk

Büyükmahalle’nin İspendamoto semtinde yol sıkıntısı.

Büyükmahalle’den Hayrullah Açıcı, yaz aylarında 5-6 ay kullandığı İspendamoto’daki mezere evinde yol sıkıntısı yaşadığını ifade etti.

Açıcı, ana yola 200 metre uzaklıkta bulunan evine ulaşım sağlayan yolun bilerek serilmediğini iddia ederek şunları söyledi:

“Yolumuzun vaziyeti budur. Belediye, özellikle yolumuzu bilinçli olarak yapmıyor. Rey vermediğimiz için. Bilhassa benim içindir bu iş. Burada 5-6 hane yolsusuz, yazın burada 5-6 ay kalırız. Köyde de yolumuz yok, yetkililerden yolumuzun yapılmasını istiyoruz. Bunu Cumhurbaşkanına da Başbakana da bildireceğim. Bekledik yapılmadı. Her gün yük taşı, daha taşıyamıyoruz artık. Eşim bel fıtığı oldu, ben de öyle. Çayırlarımızı nasıl alıp gideceğiz burdan, alamıyoruz, gidemiyoruz. Yetkililerden yolumuzun serilmesini istiyoruz. Buraya 5-6 kamyon malzeme dökülse olur. Bizden de bir katkı alsın belediye, mazot parası alsın. Fazla bir şey veremeyiz. Bizim durumuz belli. Yolumuzu yapmıyor. Başkalarının yolları yapıldı, ama bize sıra geldi mi bizim yolumuz yapılmıyor. Ak Parti yollardan övünüyor, aha bizim yolumuzun vaziyeti.”

Oy vermedim diye...

İneklerinin yiyeceğini sırtında taşıdığını ifade eden Açıcı şöyle devam etti: “Ben rey vermedim ona, belki de verebilirim. Yapsın yolumu görelim, ondan sonra...”

Hayrullah Açıcı evine araç ulaşmadığı için ineklerinin yiyeceklerini sırtında taşıdığını belirtti.

(Tonyahaber)

 

Son Güncelleme: 02.09.2016 11:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com