26 Temmuz 2016 Salı 09:34
Uzungöl'de Hayat

 

 

Trabzon'un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl, 1600'lü yılların ortasında, yamaçlardan düşen kayaların Haldizen Deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuştur. 1100 metre yükseklikte olan Uzungöl, çevresini oluşturan ormanlık alanlar, bunaltıcı olmayan iklimi, huzurlu ve sakin bir yaşam alanı ile yılda yaklaşık 1 milyon ziyaretçiyi ağırlamaktadır.Özellikle körfez ülkelerinden gelen turistlerin sıkça ziyaret ettiği Uzungöl, bölge ve ülke ekonomisi için büyük bir destek,yerel esnaf için büyük bir gelir kaynağı sağlamaktadır.

Uzungöl güzel doğası ve insanı büyüleyen manzarası ile Trabzon'da turizm faaliyetlerin gelişmesinde büyük bir rol sahibidir.Misafirlerine sağladığı sosyal aktiviteler (bisiklet kiralama,yamaç paraşütü,balık tutma,barbekü olanakları v.s), kolay ulaşım,lezzetli yemekler ve gece gezmeleri yine Uzungöl'ü tercih edilir kılan sebeplerdendir.

Uzungöl'ü tercih eden misafirler,konaklamak için otel,motel,bungalow,apart daireler ve pansiyon seçeneklerini kullanmaktadır.Uzungöl otel ve bungalowları en çok tercih edilen konaklama birimleri arasındadır. Fiyatları sezon ve sezon dışı olarak değişiklilik gösteren bu tesisler, misafirlerine sunduğu imkanlar ile yaz aylarında %90 doluluğa ulaşmaktadır.

Tamamen ahşap tasarımlı bungalow evler,Uzungöl'ün doğal yaşantısını en güzel yansıtan konaklama birimlerindedin.Sayıları sınırlı olmasından dolayı bungalow evler, gecelik fiyatları en pahalı olan konaklama seçeneklerindendir.Buna rağman Uzungöl otelleri nden sonra en çok tercih edilmektedir.

Uygun fiyatlar ile hizmet veren bir diğer konaklama birimi de pansiyonlardır.Kalabalık aileler ve gruplar tarafından sıkça tercih edilmektedir.Fiyatların diğer seçeneklere göre biraz daha uygun olması sebebiyle pansiyonlar sezon içinde %90 doluluğa ulaşmaktadır.

Apart daireler ise mini mutfakları ve 1+1,2+1 ve 3+1 seçenekleri ile yine çok sayıda rezervasyon almaktadır.Apart dairelerde kendi yemeklerinizi pişirebilir ve aileniz ile geniş bir konaklama ortamı yakalayabilirsiniz.

Evet..Uzungöl ve konaklama birimleri ile ilgili yukarıda sizlere geniş bir bilgi aktarımı yapmış bulunmaktayız. Uzungöl'e tatile gidecek olan misafirlerimiz Trabzon-Of istikametinin 54.km'sinden sonra Çaykara Beldesinin 20 km yukarısında bir doğa harikası Uzungöl ile karşılaşacaktır.
İyi tatiller dileriz..

 

Son Güncelleme: 26.07.2016 09:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com