17 Ocak 2013 Perşembe 16:26
Vakfıkebir Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda Uygulamalı Demokrasi

Trabzon'un Vakfıkebir ilçesi Cumhuriyet İlköğretim Okulu 4/A Sınıfı tarafından düzenlenen 'Sorun Kumbarası' adlı açık uçlu sınıf toplantısına katılan İlçe Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, bu tür etkinliklerin demokrasi kültürünün içselleştirilmesi açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Vakfıkebir Cumhuriyet İlköğretim Okulu 4/A Sınıfı öğrencileri tarafından uygulanan ve etkili öğrenmeyi amaçlayan 'Sorun Kumbarası' adlı açık uçlu sınıf toplantısında öğrenciler idarecilerin ve velilerin karşısında başarılı bir sınav verdiler. Uygulanan proje gereğince sınıfta öğrenciler tarafından bir komisyon kuruluyor ve istenmeyen davranışlar belirlenerek birlikte çözüm yolları aranıyor.

"DEMOKRASİ KÜLTÜRÜ İÇSELLESİYOR"

İlk kez Vakfıkebir Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda uygulanan projenin uygulanışını sınıfta izleyen Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, ilçede bu yıl çeşitli projeler yürütülmekte olduğuna dikkat çekerek, projelerden birinin de Cumhuriyet İlköğretim Okulu 4/A Sınıfı tarafından yürütülen 'Sorun Kumbarası' olduğunun altını çizdi. Arısoy, "Çocuklarımızın demokratik hayata hazırlanması, demokrasi kültürünü içselleştirmesi açısından, sorunları belirleme, sorunlara çözüm konusunda fikir yürütme ve bunu bir bütün olarak uygulama becerisinin nasıl olacağını bizlere gösterdiler. Bu bir pilot uygulamaydı ve ikinci dönem bu çalışmaları bütün okullarımızda yoğunlaştıracağız. Böyle bir ortamda, pırıl pırıl çocuklarımızın yaptıkları çalışmayı görme şansına sahip oldum. Bu konuda emeği geçen bütün idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, velilerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.

Ziya FİDAYE

Son Güncelleme: 17.01.2013 16:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com