11 Aralık 2012 Salı 10:15
Vakfıkebir Eğitim Gönüllüleri Toplandı

         Işık toplantıda basın mensuplarına yaptığı açıklamada eğitim öğretimin tesadüflere bırakılmayacak kadar ciddi bir iş olduğuna dikkat çekerek. “  Eğitim, bireylerin yaşadıkları topluma uyum sağlamaları, yeteneklerini tanımaları ve geliştirmeleri, toplumların kültürlerini tanımaları ve geliştirmeleri için en önemli, hatta biricik yoldur.  Kalkınma kavramında da ifadesini bulan bu gelişimler, toplumun refah düzeyinin artması ve nihayetinde huzurlu ve başarılı insanların yaşadığı muasır medeniyet seviyesini yakalamış ve aşmış bir toplumu oluşturacaktır. ” dedi.

   Işık açıklamasına, “ Bizler, Vakfıkebir eğitim camiası olarak, gerek eğitim yöneticileriyle, gerek öğretmenlerimizle öğrencilerimiz ve eğitim çevresinin beklentilerini de dikkate alarak; ilçemizde yapılması gereken çalışmaları, uygulanacak strateji ve projeleri belirleyerek uygulamaya başladık. “ şeklinde devam etti.

vakfikebir-egitim-gonulluleri-toplandi.jpg

        Planlamalarının hedeflerine ulaşabilmesi için tüm birimlerin ortak bir anlayış etrafında toplanması gerektiğinin önemine de değinen Işık, ,” Resmi ya da sivil eğitim çevresinin desteğini alma konusunun da son derece önemli olduğunun farkındayız.. Bizler,  eğitim yöneticisi ve öğretmenler olarak, yönetimdeki çağdaş gelişimleri takip eden, eğitim öğretim işinin profesyonel bir yaklaşım gerektirdiğini bilen, bu bilinçle araştırma, geliştirme faaliyetlerini gerçekleştirmeye çalışan bir ekibiz. “ dedi.
    Eğitim öğretimde kalite ve başarının artırılması amacıyla vizyon, misyon ve stratejik planlamalarına uygun olarak belirlemiş oldukları çalışma alanlarına da değinen Işık, “ Öğrencilerimizin kişilik ve sosyal becerilerinin geliştirilmesine ve öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırılmasına yönelik faaliyetler. Öğrencilerimizin bağımsız ve üretime yönelik düşünebilme, analiz-sentez yeteneğinin geliştirilmesi yönündeki faaliyetler. Akademik başarılarının artırılması için öğretmenler arası paylaşım ve eğitim öğretim motivasyonunun artırılmasına yönelik faaliyetler. Okullarımızın proje yaparak eğitim öğretim ortamlarını geliştirmesine yönelik faaliyetler. Eğitim öğretim programlarını ve süreçlerini geliştirici faaliyetler. Okullar ve eğitim çevresine yönelik iletişim ve tanıtım faaliyetleri. “ şeklinde açıkladı.

   Bu çalışmaları yaparken benimsediğimiz ilke değerlerimiz:

 “Önce insan” ve hizmette memnuniyet, Görevinde mutlu çalışanlar, Hep birlikte çalışırız, hep birlikte eğleniriz, Ufuktan hedeflerimiz eksik olmaz, Hedefe giden birçok yolu bilir, en uygun olanı seçeriz, Eksiklerimiz bize aittir, başarılarımız toplumundur, Özür dilemeyi, af etmeyi biliriz, Eğitimde kalite ve başarının artırılması vazgeçilmez arayışımızdır, Sevgi saygı ve tarihimizden gelen diğer değerlerimizi¸yaşar, yaşatır ve geliştiririz, Eğitim öğretim işinin tesadüflere bırakılamayacak kadar önemli olduğunu bilir, bu yüzden vizyon, misyon strateji ve faaliyetlerimizi devamlı belirler ve güncelleriz.

       İşimizi en etkili biçimde yapıp alacağımız başarılı sonuçlarla; öğrenci, öğretmen, öğrenci velileri ve eğitim çevresinde bir memnuniyet oluşturmak,  nihayetinde Vakfıkebir ilçemizin ve ülkemizin kalkınmasında üzerimize düşen sorumluluğu en güzel şekilde yerine getirmek istiyoruz.

       Başarılı olabilmek için, yapacağımız çalışmalarda, ilgi ve desteğinize ihtiyacımız var. Bu anlamda planladığımız çalışmalara katılmanızı, çalışmalarımıza fikir ya da bütçe desteği vererek katkıda bulunmanızı umuyoruz. Yapacağınız her katkı,  daha aydınlık bir gelecek için teminat teşkil edecektir. Duygusal ve zihinsel kapasitesi en üst düzeye ulaşmış bir nesil için, siz de çalışmalarımıza destek olun. “ şeklinde tamamladı.

Mehmet Bülent ALP - Vakfıkebir

Son Güncelleme: 14.12.2012 13:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com