18 Ocak 2013 Cuma 14:29
Vakfıkebir'de Gençler Halk Müziği Konserinde Stres Attı

Trabzon'un Vakfıkebir Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Türk halk müziği konserine katılan yüzlerce genç doyasıya eğlendi.

Vakfıkebir Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından Gençlik Merkezi Çok Amaçlı Salonu'nda düzenlenen konsere katılan gençlerin birçoğu orkestra eşliğinde türküler söyledi, çeşitli oyunlar oynadı ve gönüllerince eğlenip stres attı. Bu tür etkinliklerin her zaman özlemini duyduklarını dile getiren gençlerden üniversite öğrencisi Feyza Yürük, "Bence çok önemli bir etkinlik gençler açısından. Ben üniversiteye gidiyorum. Bu tür etkinliklerin tekrarlanması özellikle biz gençler açısından çok önemli. Stres atıp derslerimize daha iyi motive oluyoruz. Ayrıca yüzlerce genç bir araya gelip birlikte eğlenebiliyorlar. Bu kültürün ilçeye yerleşmesi lazım diye düşünüyorum. Bütün gençlerin buna ihtiyacı var. Gençlik Merkezi Müdürlüğü'ne teşekkür ediyorum." dedi.

Rize- Pazar'dan gelen ve Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu'nda öğrenci olan Cemil Azaklı ise "Gerek okul yönetimi, gerekse Gençlik Merkezi Müdürlüğü her türlü sosyal faaliyetlerde bizlere öncülük ediyor. Böylece boş zamanlarımızı en iyi şekilde değerlendirebiliyoruz.." ifadesini kullandı.

Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu öğrencisi Merve Cömert, "Gençlik Merkezi Müdürümüz bu tür sosyal etkinliklerde bizlere çok yardımcı oluyor. Sayılamayacak kadar çok etkinlik düzenliyor ve biz gençler de fırsat buldukça birçoğuna katılıyoruz. Gençliğe böylesine değer verdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum." diye belirtti.

Gebze'den geldiğini söyleyen Merve isimli üniversite öğrencisi de boş zamanlarında gençlik merkezine geldiklerini ve merkezin faaliyetlerine katıldıklarını ve eğlendiklerini söyledi. İsmail Kıyıcı da Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklere katıldığını dile getirerek, final haftasına girildiği günlerde bu tür etkinlikler sayesinde stres attıklarını ifade etti.

"GÜÇLÜ YARINLARIN GENÇLERİNİ YETİŞTİRİYORUZ"

Gençlik Merkezi Müdürü Mustafa Turupçu, Gençlik Merkezi'nin ilçede 2005 yılında kurulduğuna dikkat çekerek, en son 2012 yılında tam donanımlı modern binasıyla hizmet verdiğinin altını çizdi. Turupçu, "Gençlik Merkezi olarak faaliyetlerimize başladığımız günden beri gençlerden çok farklı istekler geldi. Bizler de gençlerden gelen istekleri değerlendirip kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sosyal, kültürel ve sportif alanlarda tüm imkanlarımızı sunuyoruz. Güçlü yarınların gençlerini yetiştirmek, daha donanımlı olarak ülkeye katkı yapabilmeleri için yetişmelerini sağlıyoruz." açıklamasını yaptı. Vakfıkebir Gençlik Merkezi'ne ilginin oldukça fazla olduğuna vurgu yapan Turupçu, spor alanında, sanat alanında yaptıkları değişik faaliyetlerin içine gençlerin de katıldığını söyledi. Turupçu, "Gençlerimiz oldukça duyarlı. Ayrıca velilerimiz çocuklarını kendileri getirerek Gençlik Merkezinin etkinliklerinden faydalandırmak istiyorlar. Gençlik Merkezimiz haftanın her günü, günün her saatinde gençlerden gelen istekler doğrultusunda faaliyet yürütmektedir. Bundan sonraki etkinliklerimizde ise faaliyetleri gençlerimiz yürütecek ve bizler sadece izleyici olacağız." dedi.

Gençlik Merkezinin doğa sporlarına da önem verdiğini hatırlatan Mustafa Turupçu, kendisinin de Doğa Sporları Kulübü üyesi olduğunu ve öğrendiklerini gençlerle paylaştığını sözlerine ekledi.

Ziya FİDAYE

Son Güncelleme: 18.01.2013 14:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com