17 Ocak 2013 Perşembe 11:34
Vali Kızılcık'ın Eşi, Özel Eğitim Uygulama Merkezi'ni Ziyaret Etti

 

Trabzon Valisi Recep Kızılcık'ın eşi Sema Kızılcık, otistik öğrencilerin eğitim gördüğü Özel Eğitim Uygulama Merkezi'ni ziyaret etti.

Okul Aile Birliği Başkanı Muradiye Dilek ile otistik hastası oğlunun daveti üzerine Özel Eğitim Uygulama Merkezi'ne gerçekleştirilen ziyarette Sema Kızılcık'ın yanı sıra Yomra Kaymakamı Fatih Akkaya, Okul Aile Birliği Başkanı Muradiye Dilek, Trabzon Vali Yardımcıları Cezmi Batuk'un eşi Arzu Batuk, Kamil Sarıaslan'ın eşi Nihal Sarıaslan ile veliler katıldı.

Okul Müdürü Gökçen Kuvvet'ten bilgi alan Kızılcık, okulu gezerek otistik çocuklara oyuncak hediye etti.

Sema Kızılcık, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında hizmete giren okulun kısa sürede önemli mesafeler kaydetmeyi başardığını belirterek, "Otistik engeli bulunan yavrularımız için yaptırılan okulumuzu ziyaret etmek istedik. Okulumuz otistik engeli bulunan yavrularımıza birinci, ikinci ve üçüncü kademede hizmet vermektedir. Yavrularımızın en iyi hizmeti alması bizleri son derece mutlu ediyor. Bu okulda eğitim alan çocuklarımızın gelişme kaydettiğini görünce seviniyoruz. Eğitimin çok etkili olduğunu bir kere daha görmüş oluyoruz" dedi.

Okul Aile Birliği Başkanı Dilek ise otistik çocukların yararına önümüzdeki Mart ayı içerisinde Sema Kızılcık'ın da katılacağı bir etkinlik düzenleyeceklerini ve buradan elde edilen geliri de okulda eğitim gören otistik hastası çocuklar yararına kullanacaklarını ifade etti.

Yemekhane, spor salonu, dinlenme salonu, uygulama bahçesi, konferans salonu gibi eğitim birimleri bulunan okul, 8 ayrı sınıfla yaklaşık 70 öğrenciye hizmet veriyor.

 

Son Güncelleme: 17.01.2013 11:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com