31 Mayıs 2016 Salı 10:35
Vali Öz'den KTÜ'lü Mucitelere Destek

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, geliştirdikleri hibrit otomobille geçen yılki "TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araçlar Yarışması" hidromobil kategorisinde Türkiye üçüncülüğü ve yerli ürün teşvik ödülü kazanan Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) öğrencileri Taha Köse ve Hicabi Bal’ı makamında kabul etti.

Vali Öz, KTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği 3. sınıf öğrencilerinden KTÜ Robot Topluluğu Takım Lideri Taha Köse ile Hicabi Bal’ı makamında kabulünde yaptığı konuşmada, Köse ve Bal'ın hocalarının desteğiyle güzel çalışmalara imza attıklarını ifade ederek, "Bu öğrencilerimiz başarılı çalışmaları sayesinde hem elektrik, hem de hidrojenle çalışan hibrit otomobil projesini geliştirdiler. TÜBİTAK tarafından hem yerli kaynak teşviki ödülü, hem de Türkiye üçüncülüğü ödülü alarak örnek olan bu çocuklarımızı kutluyor, başarılar diliyorum." dedi.

Köse ve Bal'ın, gelecek ay Londra'daki bir yarışmada Türkiye'yi temsil edeceğini anlatan Öz, "Biz Köse ve Bal'a elimizden gelen desteği vereceğiz. Ancak Trabzon’daki işadamlarımızı ve kurumlarımızı da bu konuda işbirliğine ve desteğe bekliyoruz" ifadesini kullandı.

Taha Köse de hibrit otomobille Anadolu'da uzun bir aradan sonra ilk defa derece yaptıklarını anlatarak, "KTÜ Robot Topluluğu Takımı olarak uzun bir aradan sonra Anadolu’da ilk defa derece yapmayı başardık. Hedefimiz yapacağımız çalışmalarla birinciliği elde etmektir." diye konuştu.

Son Güncelleme: 31.05.2016 10:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com