29 Ağustos 2016 Pazartesi 11:39
Vali Yavuz Organize Sanayi Bölgelerine İnceleme

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, ilçe organize sanayi bölgelerinde incelemelerde bulundu.

Vali Yavuz, ilk olarak ziyaret ettiği Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesinde fabrikaları gezerek yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra yapımı devam eden Beşikdüzü Kapalı Cezaevi inşaat alanına geçen Yavuz, ilçe merkezinde de çalışmalarına başlanan teleferik projesini inceledi.

Buradan Vakfıkebir ilçesine geçerek kaymakamlığı ziyaret eden Yavuz, ilçe kaymakamlığı görevini vekaleten yürüten Çarşıbaşı Kaymakamı Hakan Hakyemez'den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Burada organize sanayi bölgeleriyle ilgili toplantıya da katılan Yavuz, son olarak Akçaabat Şinik Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerini sürdürdü.

Vali Yavuz, Akçaabat ilçesinde yaptığı ziyaret ve incelemelere ilişkin, "Şinik Organize Sanayi Bölgesi insan kaynaklarının ve iş gücü imkanının yoğun olduğu bir bölgedir. Buradaki çalışmalar son aşamaya geldi. Arsa tahsisleri yapıldı. Tadilatla ilgili talepler vardı. Onları değerlendiriyoruz. Yol yapımıyla ilgili istinat duvarları, menfezler büyük oranda tamamlandı. Belediyemiz de yol stabilizesi konusunda gerekli çalışmaları yaptıktan sonra yolun en kısa zamanda hizmete girmesi sağlanacaktır." dedi.

Vakfıkebir'de Organize Sanayi Bölgesinde kamulaştırma çalışmaların bittiğine işaret eden Yavuz, şunları kaydetti:

"Çevre konusunda oluşan hassasiyetlerle ilgili düzeltmeleri yapıyoruz. Çalışmalarımız iyi bir seyirde işliyor. Vakfıkebir'de kamulaştırma bitti. Alt yapı çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlayıp yer tahsislerini bir an evvel yapmayı planlıyoruz. Beşikdüzü Organize Sanayi Bölgesinde ise sistem daha hızlı işliyor. İyi üretim yapan firmalarımızın ve örnek müteşebbislerimizin yer aldığı Beşikdüzü'nde, yeni talep, yatırım ve genişleme çalışmaları var. Organize sanayi bölgelerimizin tam kapasiteyle çalışması için gayret gösteren herkese teşekkür ediyorum. Hedefimiz bütün organize sanayi bölgelerimizin daha etkin bir çalışmayla istihdama ve üretime katkılarını arttırmaktır.

Son Güncelleme: 29.08.2016 12:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Karadenizinsesi.com